Motorola Xoom - tablet z Androidem Honeycomb na CES 2011

Motorola Xoom - tablet z Androidem Honeycomb na CES 2011
Jakub Płaza

30.12.2010 09:09, aktual.: 30.12.2010 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motorola opublikowała tydzień temu ciekawe wideo, które jednoznacznie zapowiadało nowy tablet amerykańskiego producenta. Kilka dni później pojawiły się spekulacje na temat jego nazwy. Dzisiaj natomiast wszystko znalazło potwierdzenie. Podsumujmy zatem to, czego dowiedzieliśmy się do tej pory.

Według pewnych źródeł Droid-Life tablet Motoroli nazywa się Xoom. O nietypowej nazwie po raz pierwszy usłyszeliśmy kilka dni temu. Jeszcze ważniejsze jest to, że działa pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Google'a, czyli Androida Honeycomb.

Urządzenie na pewno pojawi się w ofercie sieci Verizon. Wsparcie dla technologii LTE, którą dysponuje amerykański operator, byłoby jak znalazł. Według autorów tekstu źródłowego nic takiego na pokładzie Xooma nie znajdziemy. Możliwe jednak, że obecność USB (liczymy na to, że ten element pojawi się na wyposażeniu) pozwoli na podpięcie zewnętrznego modemu.

Urządzenie na pewno zadebiutuje już w przyszłym tygodniu. Okazją będą targi CES 2011 w stolicy hazardu – Las Vegas. Wtedy poznamy pełną specyfikację i oficjalne zdjęcia. Ciekawi mnie, jak będzie kształtować się jego popularność w Stanach. Czy kultowa Motorola ma jakiegokolwiek szanse na podjęcie walki z Apple'em?

Źródło: Unwired view

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)