Motorola z pomocą specjalistów z Adobe'a i Apple'a pracuje nad własnym OS‑em

Motorola z pomocą specjalistów z Adobe'a i Apple'a pracuje nad własnym OS-em
Jakub Płaza

24.03.2011 08:00, aktual.: 24.03.2011 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motoroli marzy się autorski system operacyjny – wiemy o tym już od ubiegłego roku. Dzisiejsze wieści potwierdzają te informacje. Kilka nowych szczegółów znajdziecie w dalszej części wpisu.

Wszystko wzięło się stąd, że Motorola weszła w posiadanie mobilnej platformy Aznigo. Dzisiaj Thomas Claburn z InformationWeek zdradził, że koncern jest w trakcie pozyskiwania specjalistów z Adobe'a i Apple'a. Mają oni uczestniczyć w tworzeniu systemu operacyjnego w chmurze.

Analityk Deutsche Bank - Jonathan Goldberg - potwierdza: „Wiem, że oni (Motorola) nad tym pracują. Myślę, że koncern doszedł do wniosku, że potrzebuje czegoś innego, nowych opcji, tak na wszelki wypadek. Nikt nie chce polegać tylko na jednym dostawcy (Google'u)”.

Motorola poproszona o komentarz, odpowiedziała: „Motorola Mobility ma zobowiązania względem Androida jako systemu operacyjnego”.

Na koniec przytoczę wypowiedź osoby blisko związanej z planami Amerykanów: „Google strzela sobie w stopę”. Motorola „obawia się o podział Androida, różnicowanie produktów, zagadnienia związane ze wspieraniem przez Google'a swoich partnerów”.

Sam szef Motoroli już w 2010 roku nie krył zainteresowania opracowaniem własnego systemu operacyjnego. Niewątpliwie dałoby to koncernowi szansę na uniezależnienie się od Google'a. Samsung udowodnił, że taka taktyka się sprawdza - bada OS został bardzo dobrze przyjęty. Koreańczycy nie mają zamiaru przerywać prac nad jego rozwojem.

Źródło: android and me

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)