Może i nowy iPad Air jest drogi, ale za to skrzypi. Użytkownicy narzekają na jakość wykonania

Może i nowy iPad Air jest drogi, ale za to skrzypi. Użytkownicy narzekają na jakość wykonania

Może i nowy iPad Air jest drogi, ale za to skrzypi. Użytkownicy narzekają na jakość wykonania
Miron Nurski
21.03.2022 15:13, aktualizacja: 21.03.2022 21:43

iPad Air (5. generacji) trafił do pierwszych użytkowników, ale część z nich nie kryje rozczarowania jakością wykonania. Niektóre egzemplarze zostały już nawet zwrócone.

Jeden z użytkowników reddita zaczął wątek "iPad Air 2022 ma obudowę o gorszej jakości niż iPad Air 2020". Jego dopiero co zakupiony tablet ma wydawać "dźwięki łamania" w trakcie korzystania. Twierdzi on, że model poprzedniej generacji takiej wady nie ma.

Przypomnijmy, że mowa o tablecie kosztującym - w zależności od wersji - od 3099 do 4699 zł.

iPad Air (2022) skrzypi? Narzekających jest więcej

Szybko okazało się, że wspomniany użytkownik nie jest ze swoim problemem odosobniony. Z relacji klientów wynika, że niepokojące dźwięki pojawiają się w chwili nacisku tylnej części obudowy oraz przekładania tabletu z jednej ręki do drugiej.

Chodzi zresztą nie tylko o odgłosy. Według dwóch użytkowników skrzypienie jest tak wyraźne, że w pierwszej chwili myśleli, że nowy iPad Air "ma silnik wibracyjny".

Obraz

Mało tego - pojawiło się kilka głosów, według których przez tył tabletu "da się wyczuć baterię".

Problem zdaje się nie mieć związku w wersją kolorystyczną, ale kilku użytkowników twierdzi, że ich egzemplarze nie skrzypią. Niejaki MusicCaFae napisał z kolei, że sam nie odnotował różnicy po przesiadce z iPada Air 4. generacji, ale gdy zobaczył wątek na reddicie, "nie mógł tego odzobaczyć", więc oddał swój tablet do sklepu. Podobnie uczyniło przynajmniej kilka innych osób.

Dlaczego iPad Air (5. generacji) skrzypi? Teorii jest kilka

Jeden z redditorów słusznie zauważył, że od 2020 roku ceny aluminium wzrosły ponad dwukrotnie. Zasugerował on, że Apple mogło zastosować cieńszą warstwę metalu, by zmniejszyć koszty produkcji.

Ceny aluminium w dolarach
Ceny aluminium w dolarach© Money.pl

Z teorią tą gryzie się fakt, że deklarowane wymiary obu ostatnich generacji iPada Air zgadzają się co do 0,1 mm. Nowy model w wersji Wi-Fi jest jednak o 3 gramy cięższy, co może wynikać z zastosowania nowego czipu lub wskazywać na to, że jakieś drobne zmiany konstrukcyjne jednak zaszły.

Inna teoria głosi, że Apple wprowadził zmiany w procesie anodyzacji aluminium, co odbiło się na jego trwałości.

Jak jednak wspomniałem, są to tylko spekulacje internautów. Apple na razie nie zabrał publicznie głosu na temat problemów z nowym iPadem Air.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)