Może zabraknąć ekranów Full HD dla smartfonów. To dobrze o nich świadczy...

Sharp Aquos Phone
Sharp Aquos Phone
Adrian Nowak

04.01.2013 15:00, aktual.: 04.01.2013 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przybywa modeli smartfonów z ekranami Full HD i choć mają one swoje wady, nie mam większych wątpliwości co do tego, że właśnie urządzenia z takimi wyświetlaczami zyskiwać będą popularność w tym roku. Na drodze do sukcesu może jednak czaić się prozaiczny problem...

Przybywa modeli smartfonów z ekranami Full HD i choć mają one swoje wady, nie mam większych wątpliwości co do tego, że właśnie urządzenia z takimi wyświetlaczami zyskiwać będą popularność w tym roku. Na drodze do sukcesu może jednak czaić się prozaiczny problem...

Witryna Digitimes, znana z publikowania doniesień azjatyckich dostawców części, poinformowała tym razem o problemach Sharpa. Jest to obecnie jeden z głównych producentów wyświetlaczy 1080p dla smartfonów, jednak kłopoty z wytworzeniem odpowiedniej liczby tego typu ekranów mają zdaniem portalu również inni mniejsi producenci.

Nieoficjalnie mówi się, że problemy wynikają z zaskakująco dużej sprzedaży smartfona Sharp Aquos Phone na Tajwanie, wyposażonego właśnie w ekran HD. Nie jest jednak tajemnicą, że Sharp dostarcza podzespoły także dla innych znanych producentów telefonów, którzy bez wątpienia również chcą dla siebie zabezpieczyć jak najwięcej wyświetlaczy.

Warto przypomnieć, że podobne problemy już w 2010 roku  miał Samsung, który postanowił na szeroką skalę stosować ekrany AMOLED. Wyświetlacze takie pozwalają na zapalanie pojedynczych pikseli i przez wielu uznawane są za "ekrany przyszłości". Niestety jednak proces produkcji AMOLED-ów nie jest najłatwiejszy (co przekłada się na koszty), a dodatkowo w związku z ogromnym popytem Samsung nie nadążał z ich produkcją.

W przypadku koreańskiego koncernu kłopotów z produkcją nie rozwiązano jednak szybko. Jeszcze w 2011 roku brakowało wyświetlaczy AMOLED dla flagowego smartfona Galaxy S II, przez co producent zdecydował się zastosować w słabiej wyposażonym modelu (Galaxy S scl) matryce Super Clear LCD.

Problemów z dostępnością ekranów Full HD nie będzie miał jednak Samsung - największy producent smartfonów na świecie, który w pierwszej kolejności z pewnością zadba o produkcję podzespołów dla własnych urządzeń. Również firma Apple zajmująca drugie miejsce na rynku smartfonów dopiero co zaprezentowała iPhone'a 5, a więc to produkcja tego modelu jest obecnie w centrum uwagi. Ucierpieć mogą więc przede wszystkim mniejsi producenci, którzy z liderami rynku starają się walczyć atrakcyjnymi specyfikacjami nowych gadżetów.

Źródło: Digitimes

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)