Możesz mieć problem z kupnem iPhone'a 14. Apple zmaga się z kryzysem

Możesz mieć problem z kupnem iPhone'a 14. Apple zmaga się z kryzysem

iPhone 14 Pro: wizualizacja na podstawie przecieków
iPhone 14 Pro: wizualizacja na podstawie przecieków
Źródło zdjęć: © Parvez Khan / LetsGoDigital.org
Miron Nurski
25.05.2022 17:13, aktualizacja: 25.05.2022 19:13

COVID-19 znów daje się Apple'owi we znaki. Dostawy iPhone'a 14 są zagrożone.

Kilka miesięcy temu Chiny przyjęły strategię "zero COVID", która obejmuje bardzo rygorystyczne metody walki z pandemią. Władze nie mają oporów choćby przed zamykaniem na wiele tygodni całych zakładów produkcyjnych.

iPhone 14 miał ucierpieć na chińskiej strategii walki z pandemią

Serwis Nikkei Asia, powołując się na wiele niezależnych źródeł, donosi, że Apple ma 3-tygodniowy poślizg w harmonogramie rozwoju produktu. To efekt zawieszenia działalności części dostawców.

Opóźnienia mają obejmować przynajmniej jeden z czterech nadchodzących wariantów, ale źródła nie precyzują, o który dokładnie chodzi. Oczekuje się, że Apple pokaże jesienią modele iPhone 14 i 14 Pro z ekranami 6,1 cala oraz iPhone 14 Max i14 Pro Max z ekranami 6,7 cala.

Seria iPhone 14: wizualizacja na podstawie przecieków
Seria iPhone 14: wizualizacja na podstawie przecieków© EverythingApplePro / YouTube.com

Apple miał wezwać dostawców do przyspieszenia prac nad rozwojem produktów, by nadrobić zaległości, ale zdaniem analityków może to być trudne. Choć większość zakładów montażowych już funkcjonuje, wciąż istnieją choćby poważne ograniczenia w podróżowaniu, a część pracowników objęta jest kwarantanną.

iPhone 14 opóźniony. Co to znaczy dla klientów?

Oczekuje się, że początkowo dostawy przynajmniej jednego z wariantów mogą być mocno ograniczone. Klienci, którzy nie dostaną upatrzonego modelu, mogą jednak wybrać inny wariant, więc trzeba się liczyć z trudnością zakupu wszystkich iPhone'ów 14.

Z podobnym problemem Apple borykał się w 2020 roku. Zwyczajowo sprzedaż nowych iPhone'ów rusza w drugiej połowie września, ale modele 12 i 12 Pro trafiły do sklepów dopiero 23 października, a na wersje 12 mini i 12 Pro Max trzeba było czekać aż do 13 listopada. Dodatkowo wiele sklepów szybko wyprzedało pierwsze partie, w efekcie czego dostępność była ograniczona jeszcze przez wiele tygodni.

Jeśli więc komuś bardzo zależy na kupnie iPhone'a 14, najbezpieczniej będzie złożyć zamówienie od razu po starcie przedsprzedaży. Oczekuje się, że prezentacja odbędzie się w połowie września.

Zobacz także:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)