MS kupił firmę Mojang. Minecraft wkrótce na Windows Phone'ach

MS kupił firmę Mojang. Minecraft wkrótce na Windows Phone'ach

Minecraft w rękach Microsoftu
Minecraft w rękach Microsoftu
Mateusz Żołyniak
16.09.2014 08:23, aktualizacja: 16.09.2014 12:10

Stało się to, o czym spekulowano przez ostatni tydzień. Microsoft potwierdził wczoraj oficjalnie kupno firmy Mojang, co szczególnie powinno ucieszyć użytkowników Windows Phone'ów.

Kwota wykupu firmy zajmującej się tworzeniem gier wyniosła 2,5 mld dolarów, a cała transakcja ma zostać sfinalizowana do końca tego roku. Większość obecnego składu Mojanga zasili szeregi Microsoftu. Za wyjątkiem Markusa Perssona, który jest pomysłodawcą Minecrafta i współzałożycielem firmy. Popularny Notch jakiś czas temu zdecydował, że nie ma zamiaru kierować przedsięwzięciem na tak dużą skalę i od teraz będzie zajmował się mniejszymi projektami. Zresztą, to jego decyzja doprowadziła do sprzedaży Minecrafta Microsoftowi, chociaż sam nie zawsze wyrażał się pochlebnie o firmie z Redmond.

Mojang będzie z pewnością częścią oddziału MS, który zajmuje się grami i konsolą Xbox. Gigant już teraz zauważył, że zakup Minecrafta to szansa na "dywersyfikację portfolio oferowanych gier i dotarcie do nowych graczy z różnych platform". Phil Spencer (szef projektu Xbox) zapowiedział też od razu, że firma nie zrezygnuje z wersji gry na Androida, iOS czy konsolę PlayStation. Będą one stale rozwijane i wzbogacane o nowe rozwiązania.

;)
;)© 9gag

Można spodziewać się jednak, że Microsoft w pierwszej kolejności zadba o swoje platformy. Firma z pewnością już wkrótce przygotuje wersje Minecrafta dedykowane systemom Windows 8 oraz Windows Phone 8, na których powstanie nie chciał zgodzić się wcześniej Persson. W przyszłości można spodziewać się, że gra zostanie w pełni sprzężona z usługami dla graczy Microsoftu (Xbox Live). Jak już pisałem wcześniej, wprowadzona może być też opcja synchronizacji rozgrywki między różnymi urządzeniami, którą już od jakiegoś czasu - na razie dość nieudolnie - próbuje promować gigant.

Microsoft mógł mieć wiele powodów do kupna Minecrafta, ale z punktu widzenia użytkowników smartfonów ważne jest jedno. Wkrótce na smartfony z Windows Phone powinien pojawić się tytuł, który jest jedną z najpopularniejszych gier na innych platformach, a na całym świecie gra już w niego ponad 100 mln graczy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)