Mudita Pure: minimalistyczny telefon współtwórcy "Wiedźmina"

Mudita Pure: minimalistyczny telefon współtwórcy "Wiedźmina"

Mudita Pure.
Mudita Pure.
Źródło zdjęć: © Materiały promocyjne.
Karolina Modzelewska
26.09.2019 10:24, aktualizacja: 26.09.2019 13:07

Projekt Michała Kicińskiego, założyciela CD Projekt, ma zwiększyć jakość życia i pomóc w osiągnięciu balansu pomiędzy technologią i prawdziwym życiem. Jego bateria ma wytrzymać do dwóch tygodni bez ładowania, a ekran wyposażono w technologię przyjazną dla oczu.

Michał Kiciński, znany ze wcześniejszej współpracy z CD Projekt, stworzył Mudita Pure – telefon, który ma zrewolucjonizować podejście do technologii w życiu codziennym.

Kiciński przytłoczony technologią zdecydował się na odejście z CD Projekt i poświęcenie medytacji. W międzyczasie pracował nad produktem, który pozwoli osiągnąć balans pomiędzy technologią i byciem offline. W taki sposób stworzył Mudita Pure.

Założyciel CD Projekt chciał, by jego urządzenie redukowało rozproszenie zbędnymi informacjami i pozwalało cieszyć się, tym co tak naprawdę w życiu ważne. Kiciński dostrzegł bowiem, że współczesne tempo życia nie przekłada się na wysoki poziom szczęścia.

Mowa tutaj przede wszystkim o coraz częstszym lęku przed pominięciem. Chcemy wiedzieć więcej i cały czas być na czasie. Bez przerwy korzystamy z internetu, non stop sprawdzamy powiadomienia, a to nas odsuwa od tego, co dzieje się tu i teraz.

Mudita Pure: podstawowe funkcje

Trudno całkowicie odciąć się od telefonu i zrezygnować z dzwonienia, czy pisania sms-ów. Dlatego też Kiciński stworzył Mudita Pure.

Osoby z niego korzystające nie będą miały dostępu do przeglądarki internetowej, gier czy popularnych portali społecznościowych. Komórka pozwoli jedynie na dzwonienie i wysyłanie wiadomości.

Media Pure: komórka przyjazna zdrowiu

Projekt ma inspirować do zdrowego trybu życia. Zamontowano w nim ekran E Ink, który cechuje się dobrą widocznością w słońcu, a przy tym jest przyjazny dla oczu.

Dodatkowo telefon charakteryzuje się niską wartością współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR).

Media Pure ma minimalistyczny design. Został wyposażony m.in. w klawiaturę, latarkę, wejście słuchawkowe i odtwarzacz muzyki. Bateria ma trzymać do 14 dni, a telefon działać w ponad 180 krajach.

Telefon ma trafić na rynek na przełomie kwietnia i maja 2020 roku. Jego cena to około 370 dolarów, czyli blisko 1480 zł bez podatków.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)