Multimedialny samochód przyszłości według Mercedesa i... Apple [wideo]

Multimedialny samochód przyszłości według Mercedesa i... Apple [wideo]

System dla iPada (fot. Electronista)
System dla iPada (fot. Electronista)
Kamil Homziak
17.09.2011 11:30, aktualizacja: 17.09.2011 13:30

Gdy pojawiały się pierwsze bezprzewodowe słuchawki Bluetooth, bardzo cieszyły one kierowców, bo pozwalały na rozmowę w samochodzie bez odrywania rąk z kierownicy. Teraz możliwości komunikacji samochodu z telefonem bardzo poszły do przodu, co dobrze obrazuje nowy wynalazek Mercedesa przystosowany do współpracy z urządzeniami Apple

Nowy system multimedialny został pokazany podczas targów samochodowych we Frankfurcie. Składa się on z dwóch elementów, dotyczących osobno iPhone'a i iPada. Tego pierwszego kierowca wsuwa w specjalne miejsce w pobliżu kierownicy, a następnie może kontrolować najważniejsze funkcje (takie jak e-mail, Facebook, muzyka, Internet) na ekranie komputera pokładowego za pomocą okrągłego kontrolera zlokalizowanego nieopodal skrzyni biegów. Oczywiście, nie ma tu mowy o pełnej klawiaturze QWERTY, ale do wykonywania podstawowych zadań - jak znalazł.

Pasażerowie mogą natomiast skorzystać z wynalazku o nazwie iPad Integration Plus, który pozwala on na montaż tabletu Apple w zagłówkach siedzeń. Zasilanie dostarczane jest z akumulatora samochodu, ekran iPada można obracać, a on sam jest odpowiednio zabezpieczony, aby w razie wypadku nie wypadł i nie narobił szkód. Koszt systemu to 329 euro (około 1450 zł), a będzie on dostępny od 28 września. Dłużej, bo do lata 2012, trzeba będzie poczekać na opisywany wcześniej zestaw do komunikacji z iPhone'em, jednak będzie on także kompatybilny ze starszymi modelami Mercedesa. Poniżej filmik prezentujący nową metodę komunikacji iPhone'a z samochodem:

Connectivity in the Concept A-CLASS - Mercedes-Benz original

Źródło: ElectronistaUbergizmo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)