Multitasking dla Windows Phone - niby jest, niby go nie ma

fot. WMPowerUser
fot. WMPowerUser
Krystian Bezdzietny

04.01.2012 11:00, aktual.: 04.01.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minęły ponad trzy miesiące od momentu udostępnienia aktualizacji Mango dla Windows Phone. Multitasking był jedną z nowości przez nią wprowadzonych. Jak się dziś okazuje, jest to funkcja zupełnie podrzędna, przynajmniej dla deweloperów tego systemu. Mało która aplikacja w Marketplace obsługuje multitasking.

Po trzech miesiącach od wydania Mango tylko 30% aplikacji z listy TOP 20 obsługuje multitasking. Choć z listy TOP 20 bezpłatnych aplikacji około 20% pozycji w ogóle nie obsługuje Mango, sytuacja jest tragiczna. Wyobraźcie sobie, jak muszą radzić sobie fani mobilnych gier, którzy w trakcie rozgrywki otrzymują wiadomości SMS, że gra nie obsługuje multitaskingu. Idealnym przykładem jest Plants vs. Zombies - ci, którzy w nią grają, wiedzą, jak uciążliwe są wiadomości podczas gry.

Microsoft powinien wziąć sprawy w swoje ręce i zmusić deweloperów do wdrażania obsługi multitaskingu, ponieważ społeczność Windows Phone najwyraźniej jest średnio zdeterminowana, aby taki cel osiągnąć. Koncern z Redmond powinien wprowadzić w życie rozwiązanie, że każda nowa aplikacja lub aktualizacja istniejącej już pozycji obowiązkowo ma współpracować z aktualizacją Mango, a co za tym idzie - obsługiwać multitasking.

Źródło: wmpoweruser

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)