Music Master Chopin w wersji iOS

Music Master Chopin w wersji iOS
Zbyszek Kowal

21.09.2012 04:15, aktual.: 21.09.2012 06:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największy interaktywny projekt Roku Chopinowskiego wreszcie doczekał się światowej premiery w wersji na urządzenia mobilne. Wczoraj do sprzedaży trafiły wersje gry na iPhone’a i iPada.

Music Master Chopin jest pierwszą polską grą muzyczną stworzoną przez krakowskie studio Bloober Team we współpracy z  Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Spośród innych gier muzycznych wyróżnia się unikalną ścieżką dźwiękową stworzoną przez największych artystów, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Wersja Classic zawiera klasyczne interpretacje utworów kompozytora w wykonaniu takich artystów jak Rafał Blechacz, Martha Agerich, MokotoOzone czy Yundi Li. Z kolei wersja Rock przedstawia ponadczasowe kompozycje w zupełnie nowej, nieznanej wcześniej odsłonie. Rockowe aranżacje klasycznych kompozycji powstały specjalnie na potrzeby MMC przy współudziale takich artystów jak Radek Chwieralski, zespół Proletaryat czy Ron „Bumblefoot” Thal z zespołu Gun’n’Roses.

Obraz

Do tej pory gra dostępna była w wersji na PC. Wersja iOS to przede wszystkim zupełnie inny i naturalny system sterowania, jak również ulepszona grafika. Warto zwrócić uwagę na znakomitą jakość utworów – w wersji rockowej stworzonej specjalnie na potrzeby tej gry.

Nad projektem pracowali znakomici artyści, ale szczególne słowa uznania kieruję w stronę Radka Chwieralskiego, jednego z najzdolniejszych polskich muzyków i kompozytorów. Utwory przez niego stworzone to nie tylko wspaniałe warsztatowo nagrania, ale przede wszystkim utwory stworzone z pełnym zrozumieniem kompozycji naszego największego kompozytora, które jednocześnie są tak nowoczesne i przebojowe, że z powodzeniem mogą podbijać rockowe listy przebojów. Mam nadzieję, że artyści, którzy wzięli udział w projekcie, zdobędą popularność na całym świecie – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team SA.

Muzyczna uczta i wspaniała rozrywka to niejedyna atrakcja projektu, który autorzy nazywają „więcej niż grą”. W sekcji encyklopedycznej znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat utworów i życia Chopina napisanych przez znanego Chopinologa – profesora Mirosława Tomaszewskiego.

Co ciekawe, grę na rynek wprowadza jeden z największych światowych wydawców – firma Bulkypix – producent takich gier jak iSlash czy Hills of Glory: WWII. W App Store znajdziecie wersję Music Master Chopin: Classic oraz Music Master Chopin: Rock w cenie 3,99 euro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)