MWC 2020 zagrożone? LG wycofuje się z targów przez koronawirusa

MWC 2020 zagrożone? LG wycofuje się z targów przez koronawirusa

MWC 2020 zagrożone? LG wycofuje się z targów przez koronawirusa
Bolesław Breczko
05.02.2020 14:53, aktualizacja: 07.04.2020 17:19

Widzimy już pierwsze efekty wpływu koronawirusa z Wuhan na branżę tech. Giganci telefonii komórkowej wycofują się z najważniejszych targów mobilnych w roku - MWC 2020.

"(...)Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoich pracowników, partnerów i Klientów, firma (LG) postanowiła wycofać się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie." - czytamy w oświadczeniu LG Polska.

Pojawiły się też informacje, że z targów Mobile World Congress wycofał się też chiński ZTE, czyli jeden z największych na świecie producentów sprzętu dla operatorów telekomunikacyjnych. Te jednak zostały zdementowane przez firmę ZTE, która w zapewniła, że pojawi się na MWC.

Targi MWC w Barcelonie to doroczne wydarzenie branży elektroniki użytkowej, a przede wszystkim technologii mobilnych. Globalni giganci branży smartfonowej wybierają właśnie to wydarzenie, aby pochwalić się najnowszymi urządzeniami.

Wycofanie się z targów tak dużego gracza, jak LG pokazuje, że obawa przed zakażeniem koronawirusem 2019-nCoV jest zdecydowanie wyższa niż obawa przed ewentualnymi stratami wizerunkowymi.

Na hiszpańskie targi co roku przyjeżdża kilkaset tysięcy uczestników z całego świata. Ze względu na rosnącą siłę chińskich marek na rynku telefonii komórkowej (Huawei, Xiaomi, ZTE, i inne) oraz fakt, że w Chinach produkowanych jest większość urządzeń elektronicznych, można się spodziewać, że w Barcelonie pojawi się wiele osób z regionów o wyższym ryzyku zakażenia koronawirusem.

MWC 2020, choć stoją na wysokim poziomie organizacyjnym, to nie zapewnią uczestnikom 100 proc. ochrony przed wirusem, który przenosi się drogą kropelkową. Od strony zagrożenia epidemiologicznego tego typu targi są jednym z najgorszych możliwych miejsc.

Na razie nie ma informacji, aby inne firmy wycofały się z targów, co nie znaczy, że nie traktują zagrożenia poważnie. Huawei wprowadził specjalne zasady bezpieczeństwa w swoich firmach, a polski oddział firmy odwołał wszelkie niezbędne loty z Chin do Polski i odwrotnie.

GMSA - organizacja zrzeszająca producentów urządzeń mobilnych i organizator MWC skomentował już wycofanie się firm z targów. Komentarz odnosi się przede wszystkim do firmy ZTE, która, jak napisał organizator "zaśmiecił media informacjami o wycofaniu się z MWC".

GSMA informuje, że przed i w trakcie MWC 2020 podjęte będą specjalne środki zgodne z zaleceniami organizacji ochrony zdrowia publicznego. GSMA zaleca przestrzegania zakazu podróżowania z miejsc, których to dotyczy oraz sugeruje przybycie do Barcelony wcześniej w celu przeprowadzenia osobistej kwarantanny. Jednak sama organizacja nie będzie w stanie tego wyegzekwować.

Dodatkowo w czasie trwania targów przeprowadzana będzie dezynfekcja miejsc często dotykanych oraz rozdawane będą maski na twarz. Maski jednak powinny przede wszystkim nosić osoby chore, aby nie roznosić wirusa.

GSMA wprowadzi też bardziej restrykcyjne zasady higieny przy używaniu mikrofonów i zasugeruje politykę "bez uścisków dłoni".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)