Czeka nas przełom w czasie pracy smartwatchy? Według Broadcoma i jego produktu tak

Czeka nas przełom w czasie pracy smartwatchy? Według Broadcoma i jego produktu tak

Motorola Moto 360
Motorola Moto 360
Kamil Zawiślak
26.02.2015 08:32, aktualizacja: 26.02.2015 09:32

Według firmy, jej nowa platforma dedykowana inteligentnym zegarkom jest w stanie znacząco ograniczyć zapotrzebowanie na prąd.

Krótki czas pracy smartwatchy z pewnością przyczynił się do ich krytyki. Wiele osób neguje inteligentne zegarki właśnie za 1-2 dni pracy. Kilka dni temu pisałem o firmie JDI, która opracowała energooszczędne wyświetlacze, a teraz firma Broadcom zapowiada nową platformę sprzętową, która ma ograniczyć apetyt na prąd nawet o 40% względem poprzedniej generacji.

Nowe podzespoły przy mniejszych rozmiarach, ale większej funkcjonalności mają pozwolić producentom na montowanie pojemniejszych akumulatorów. SoC ma składać się z czterech rdzeni Cortex-A7 i wsparcia dla modemów 2G/3G, BCM4343 - zintegrowanego modułu Wi-Fi i Bluetooth 4.2 czy BCM4773 - GPS ze zintegrowanymi sensorami. Nie zabraknie także NFC i technologii ładowania bezprzewodowego. Producent wspomina też o wsparciu dla aparatów.

Póki co wiemy, że próbki nowego produktu amerykańskiej firmy trafiają do producentów. Jednak nie podano, kiedy możemy spodziewać się pierwszych smartwatchy z Android Wear i technologią Broadcom.

Źródło: Broadcom via AndroidCentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)