Polski myPhone wyróżniony nagrodą European Android Award. O co chodzi? Zapytaliśmy Google'a

Polski myPhone wyróżniony nagrodą European Android Award. O co chodzi? Zapytaliśmy Google'a

Polski myPhone wyróżniony nagrodą European Android Award. O co chodzi? Zapytaliśmy Google'a
Miron Nurski
03.03.2017 16:59, aktualizacja: 03.03.2017 17:59

Polska firma myPhone pochwaliła się na targach MWC 2017, że Google wyróżnił ją nagrodą European Android Award. Czym jest ta nagroda, kto jeszcze ją otrzymał i za co dokładnie? O udzielenie odpowiedzi na te pytania poprosiłem Google'a.

Informacje na temat European Android Awards znaleźć jest trudno

Przed publikacją informacji na temat wyróżnienia przyznanego polskiemu myPhone'owi próbowałem znaleźć jakieś konkrety na temat tej nagrody, co okazało się karkołomnym zadaniem. Wyszukiwarka Google wyrzuca praktycznie tylko newsy dotyczące myPhone'a, z których niewiele można się dowiedzieć.

Sam Google - który przyznaje wspomniane nagrody - również nie kwapi się do komunikowania tego faktu na własną rękę. Nie istnieje żadna strona dotycząca takiego plebiscytu. Wzmianka na jego temat nie pojawiła się ani na oficjalnym blogu Google'a, ani na blogu Androida, ani w żadnym innym znanym mi kanale komunikacji z mediami. Przez moment zacząłem się zastanawiać, czy taka nagroda w ogóle istnieje, ale otrzymałem potwierdzenie, że tak.

Google faktycznie rozdaje wspomniane nagrody

Od polskiego biura prasowego firmy otrzymałem taką informację:

Google Polska o European Android Awards:

W 2007 r. powstał Android, darmowy i otwarty system operacyjny. W tamtych czasach smartfony były drogimi i rzadko spotykanymi urządzeniami. Chcieliśmy to zmienić poprzez stymulowanie innowacji i zwiększenie wyboru dla konsumentów. Android sprawił, że ​​producenci nie muszą kupować ani tworzyć drogich systemów operacyjnych. W rezultacie smartfony stały się znacznie bardziej dostępne dla wielu osób. Dzisiaj na Androidzie jest opartych ponad 24 tys. urządzeń, z ponad 1300 marek.

W Europie znajdują się dziesiątki firm projektujących innowacyjne i twórcze smartfony, tablety i inne urządzenia oparte na Androidzie. W ramach Mobile World Congress zdecydowaliśmy się promować naszych lokalnych partnerów i nagrodzić za tę ​​wspaniałą pracę. Android jest motorem wzrostu dla wielu europejskich firm i cieszymy się, że umożliwia im innowację, rozwój i tworzenie miejsc pracy.

Cóż, przyznacie chyba, że więcej tu pochwał dla Androida niż dla nagrodzonych, ale najważniejsze, że Google przyznaje, iż takie wyróżnienia naprawdę rozdaje.

Wspomnianą nagrodę otrzymało osiem firm z całej Europy. Tylko jedna z Polski

Otrzymałem od Google'a pełną listę firm, którym przyznano European Android Award:

  • Bullitt (Wielka Brytania);
  • Crosscall (Francja);
  • Wiko (Francja);
  • Archos (Francja);
  • MyPhone (Polska);
  • Allview (Rumunia);
  • Fairphone (Holandia);
  • Vestel (Turcja);
  • General Mobile (Turcja).

MyPhone'owi należą się gratulacje

Wyróżniono marki lokalne, ale relatywnie popularne w wielu krajach. Postawienie polskiej firmy u boku takich producentów jak Bullitt (właściciel marki odpornych telefonów CAT), Wiko czy Archos to ważne wyróżnienie.

Szkoda tylko, że takie wyróżnienie może być nieco krzywdzące dla innych polskich firm. Przyznanie tej nagrody nie oznacza raczej, że według Google'a Kiano czy Kruger&Matz mają w swojej ofercie gorsze produkty. Pod uwagę brano wkład w popularyzację Androida, a myPhone to najpopularniejszy polski producent smartfonów z tym systemem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)