Na tablecie też się da! Czyli obróbka portretu na urządzeniach mobilnych

Na tablecie też się da! Czyli obróbka portretu na urządzeniach mobilnych

Na tablecie też się da! Czyli obróbka portretu na urządzeniach mobilnych
Jakub Kaźmierczyk
29.05.2014 12:47, aktualizacja: 06.08.2015 12:57

Gdy podróżujemy, rzadko zabieramy ze sobą duży komputer. Wówczas do obróbki zdjęć może posłużyć smartfon lub tablet. Jak się do tego zabrać?

Sporo podróżuję, często tanimi liniami lotniczymi. Ograniczenia bagażu właściwie uniemożliwiają wzięcie komputera większego niż netbook lub miniaturowy ultrabook. Zresztą kto by chciał tkwić przy komputerze, mając do wyboru zwiedzanie np. Barcelony albo leżenie na plaży. O ile komputer większość z nas zostawia w domu, o tyle smartfona czy tablet już niekoniecznie, zwłaszcza że to dużo mniejsze i lżejsze urządzenia.

Obecnie coraz więcej aparatów wyposażonych jest w Wi-Fi, a nawet jeśli nie, to za 20 zł da się kupić czytnik kart do większości popularnych tabletów i bez problemu zgrać zdjęcia na urządzenia mobilne. Można więc bez przeszkód zabawić się w mobilnego retuszera.

Do przygotowania tego poradnika wykorzystałem płatną aplikację Adobe Photoshop Touch. Wcześniej przetestowałem kilkanaście różnych programów, ale uzyskane za ich pomocą efekty w ogóle mnie nie zadowoliły. Często i chętnie korzystam ze Snapseeda, ale do obróbki skóry ten program się nie nadaje. Dużo lepiej sprawdza się przy obróbce krajobrazu czy zdjęć miasta.

Photoshop Touch umożliwia przede wszystkim pracę na warstwach i dość dokładne zastosowanie korekt lokalnych poprzez wymazywanie poszczególnych elementów obrazu. Oczywiście, nie jest to narzędzie idealne, ale jeśli interesujecie się fotografią, jest to absolutny "must have" na waszych smartfonach czy tabletach.

W dzisiejszym poradniku nauczycie się:

  • usuwać niedoskonałości skóry,
  • efektywnie zwiększać kontrast na zdjęciu,
  • pracować na warstwach i zmieniać tryby mieszania,
  • używać narzędzi Dodge & Burn (lokalny kontrast),
  • zmieniać kolorystykę zdjęcia,
  • dodawać winiety.

Obróbka portretu na iPadzie [wideoporadnik]

Tekst powstał we współpracy z

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)