Nadajnik Play stanie mimo protestów mieszkańców

Nadajnik Play stanie mimo protestów mieszkańców05.04.2010 18:00
Nadajnik Play stanie mimo protestów mieszkańców
Kira Czarczyńska

Mimo protestów mieszkańców, Play rozpoczął budowę stacji bazowej przy ul. Mirosławieckiej w Złocieńcu. Janina Jeremicz, reprezentująca Stowarzyszenie Mieszkańców Zatorze, żąda od burmistrza cofnięcia decyzji - albo złożenia przez władze miasta mandatów. Jej zdaniem, pozwolenie na budowę masztu wydano bez powiadomienia mieszkających w tej lokalizacji osób.

Burmistrz Waldemar Włodarczyk odpiera zarzuty:

Nie miałem obowiązku zawiadamiania każdego mieszkańca osobno, bo jest to inwestycja celu publicznego. Kilkakrotnie podawaliśmy informacje o planowanej budowie w biuletynie informacji publicznej na stronie internetowej urzędu oraz na tablicach ogłoszeń. Nawet jeżeli mieszkańcy nie czytali tego, to przecież są jeszcze radni z tamtego okręgu. Oni dzisiaj protestują, a wówczas nie interesowali się tym tematem.

Radni faktycznie protestują, ale też twierdzą, że pierwszy raz słyszą o inwestycji. Jak tłumaczy swoje stanowisko w sprawie radny Jan Rudy:

W październiku o planowanej inwestycji poinformował mnie jeden z mieszkańców. Na sesji złożyliśmy w tej sprawie zapytania do burmistrza wspólnie z radnym Tadeuszem Koźmą oraz radnym powiatowym Wojciechem Chmielem. Uważam, że już rok temu burmistrz miał obowiązek poinformować Radę Miasta o tak ważnej dla mieszkańców sprawie. Nie zrobił tego. Zarzucanie nam teraz, że nie interesowaliśmy się swoim obwodem, jest nieporozumieniem.

Mieszkańcy grożą, że w przypadku utrzymania decyzji w mocy, wystąpią do burmistrza z roszczeniami finansowymi. Podstawą tych roszczeń będzie spadek wartości nieruchomości spowodowany bliskością urządzeń szkodliwych dla zdrowia.

Główny sprawca zamieszania, Play, sytuacji na razie nie skomentował.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)