Nadchodzą SMS-y geolokalizacyjne

fot. na lic. CC; Flickr.com/by malias
fot. na lic. CC; Flickr.com/by malias
Paweł Żmuda

04.10.2010 10:49, aktual.: 04.10.2010 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według badań przeprowadzonych przez Royal Melbourne Institute of Technology najczęstszym zdaniem pojawiającym się w wiadomościach SMS jest: "Gdzie jesteś?". Wygląda na to, że już wkrótce problem ustalania miejsca pobytu naszych dzieci czy znajomych będzie jeszcze prostszy. SMS-y geolokalizacyjne nadchodzą wielkimi krokami.

W dobie serwisów społecznościowych i idącym za nimi zanikiem prywatności czas na kolejny wirtualny ekshibicjonizm. Mimo rosnącej popularności takich usług, jak chociażby Foursquare, należy iść jeszcze dalej. Już wkrótce każdy posiadacz telefonu komórkowego będzie mógł dzielić się dokładnymi współrzędnymi swojego miejsca pobytu.

Całość opracowana została przez ekipę GeoSMS. Standard bazuje na tej samej technologii co wiadomości SMS-owe; dodatkowo do każdej wysłanej wiadomości dołączane są współrzędne geograficzne. Co powiecie na SMS-y: "Jestem w knajpie - 37.801631,144.980294"?

Jedno jest pewne - operatorzy będą zachwyceni nowym pomysłem. Wszak dodanie współrzędnych geograficznych do wysłanej przez nas wiadomości to dodatkowe znaki, za które ktoś musi przecież zapłacić. Największym problemem będzie przekonanie producentów do tego, by GeoSMS stał się powszechnym standardem. Jak myślicie, ile czasu minie, zanim każdy telefon będzie wysyłał informacje o naszej pozycji?

Źródło: geosms

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)