Nadchodzi budżetowy Galaxy Note 3 Lite

Nadchodzi budżetowy Galaxy Note 3 Lite
03.12.2013 16:29
Nadchodzi budżetowy Galaxy Note 3 Lite

Już kilka tygodni przed premierą Galaxy Note'a 3 mówiło się, że zadebiutuje on na rynku razem z budżetowym odpowiednikiem. Nic takiego nie nastąpiło, ale jeszcze nie wszystko stracone, ponieważ urządzenie ma zostać zaprezentowane na zbliżających się targach MWC 2014. Tak przynajmniej twierdzi serwis SamMobile, który powołuje się na swoje zaufane źródła.

Galaxy Note 3 Lite, bo tak sprzęt będzie się nazywał, ma być bardziej przystępny cenowo od swojego odpowiednika, więc Samsung będzie musiał pójść na kilka kompromisów. Pierwszy z nich dotyczy aparatu: matryca 13 Mpix zostanie prawdopodobnie zastąpiona 8-megapikselową.

Koreańczycy mają zamiar zaoszczędzić na wyświetlaczu, a konkretnie na technologii, w której zostanie wykonany. Zamiast panelu AMOLED będzie ekran LCD. Na razie nie jest znana jego rozdzielczość ani przekątna, ale - jeśli wierzyć serwisowi SamMobile - Samsung testuje obecnie dwa warianty urządzenia z wyświetlaczami o przekątnych 5,5 oraz 5,7 cala. Jeśli zdecyduje się na wprowadzenie do sprzedaży tego pierwszego, to będzie on miał specyfikację zbliżoną do Galaxy Note'a II.

Wiadomo również, że nazwa kodowa nadchodzącego urządzenia to SM- N7505, a w dniu premiery będzie ono dostępne w czarnym oraz białym wariancie kolorystycznym. Oryginalnego Galaxy Note'a 3 można dziś nabyć w kilku kolorach ( i wciąż wprowadzane są nowe). Samsung najwidoczniej zamierza więc podejść do tematu inaczej niż firma Apple, która to właśnie tańszego iPhone'a 5c oferuje w wielu kolorowych obudowach.

Wprowadzenie na rynek Galaxy Note'a 3 Lite wydaje się dobrym ruchem, ponieważ cena jego brata jest wygórowana. Oczywiście bardziej przystępny cenowo jest Galaxy Note II, który wciąż dostępny jest w sprzedaży, jednak nowszy model najpewniej na starcie będzie działał pod kontrolą nowszej wersji Androida z nowymi dodatkami producenta i powinien mieć także dłuższe wsparcie aktualizacyjne. Choćby z tego względu nowy sprzęt może być ciekawą alternatywą.

Urządzenie ma zostać zaprezentowane w lutym na targach MWC 2014, a do sprzedaży powinno trafić na przełomie lutego i marca.

Źródło: SamMobile

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)