Dwuekranowa komórka Nokii z ekranem 3D - interesujący koncept

Dwuekranowa komórka Nokii z ekranem 3D - interesujący koncept

Nokia
Nokia
Paweł Żmuda
04.05.2011 12:00, aktualizacja: 04.05.2011 14:00

W Sieci pojawiły się informacje na temat ciekawego patentu przygotowanego przez Nokię. Inżynierowie fińskiego producenta chcą opatentować pomysł dwuekranowego telefonu wyposażonego zarówno w zwykły ekran, jak i wyświetlacz pracujący w 3D. Sprzęt ma śledzić też ruch oczu użytkownika, by trójwymiarowy interfejs nie był zbyt rozmyty. Co jeszcze wiadomo o urządzeniu?

Wygląd telefonu nawiązuje do serii Communicator. Zostanie on wyposażony w umieszczone z przodu kamery, których zadaniem będzie śledzenie ruchów oczu. Dzięki takiemu zabiegowi na ekranie niewymagającym korzystania ze specjalnych okularów wyświetlany obraz będzie znacznie ostrzejszy w wypadku spoglądania na ekran pod większym kątem. Kamery zanalizują również ruchy palców na ekranie, by poruszanie obiektami trójwymiarowymi było jeszcze bardziej zbliżone do rzeczywistego.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest możliwość wyświetlania cieni na drugim, zwykłym ekranie telefonu. Niestety, nie wiadomo, jakie są szanse na realizację konceptu. Wniosek o przyznanie patentu został przygotowany pod koniec 2009 roku.

Źródło: unwiredview

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)