Nadchodzi nowa jakość w rankingach Game Center

Nadchodzi nowa jakość w rankingach Game Center

Nadchodzi nowa jakość w rankingach Game Center
Zbyszek Kowal
01.11.2013 07:00, aktualizacja: 01.11.2013 08:00

Nie wiem jak Was, ale mnie strasznie wkurzają wielomilionowe rezultaty na globalnych tablicach wyników w Game Center. Skutecznie psuje to zabawę, zabijając ducha rywalizacji czyli jednej z największych zalet usługi Apple’a. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu, które może rozwiązać ten problem.

Do tej pory niemal każdy globalny ranking w grach mobilnych wyglądał tak, że już po paru godzinach od premiery na pierwszych miejscach pojawiały się wyssane z palca wyniki. Efekt pracy hakerów-amatorów psuł zabawę. Prawdziwa rywalizacja pozostawała zatem tylko wśród grona znajomych dla których Game Center przewiduje osobne rankingi.

Obraz

Co najgorsze, producent gry nie mógł za wiele zrobić, aby feralne wyniki z tablicy usunąć. Procedura wymagała bowiem wysłania prośby do Apple o interwencję, a ta mogła nastąpić nawet po kilkunastu tygodniach. Po wielomiesięcznych skargach jednak, firma z Cupertino w końcu postanowiła udostępnić developerom narzędzie do zarządzania wynikami na globalnych tablicach w opublikowanych na rynku grach.

W chwili obecnej producent może zarządzać pierwszą 100 najlepszych wyników na globalnej tablicy. Fałszywe wyniki można usuwać, a nieuczciwym graczom można zablokować możliwość publikowania kolejnych rezultatów. Dodatkowo programiści otrzymali przywilej przywracania wyników. Czas pokaże jak wielu developerów zdecyduje się na moderację swoich tytułów.

Apple iPod touch - Game Center

[solr id="komorkomania-pl-194978" _url="http://komorkomania.pl/2812,modern-combat-5-pojawi-sie-z-duzym-opoznieniem" _mphoto="modern-combat5-194978-25-4c756d7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4666[/block]

Wprowadzenie nowych udogodnień nie oznacza automatycznie, że problem oszukiwania zniknie całkowicie, ale z pewnością znacznie poprawi to jakość zabawy. Szkoda jednak że tak późno Apple zdecydowało się na taki krok, jest wiele świetnych gier z zainfekowanymi tablicami wyników do których sporo graczy już nie wróci. Mam nadzieje że kolejne usprawnienia są już w drodze.

Źródło: TouchArcade

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)