Nadchodzi nowy Asus Transformer - tym razem z Windowsem 8?

Nadchodzi nowy Asus Transformer - tym razem z Windowsem 8?

Nowy Transformer | fot. youtube.com
Nowy Transformer | fot. youtube.com
Michał Brzeziński
29.05.2012 07:00, aktualizacja: 29.05.2012 09:00

Na rynku tabletów z Androidem Asusowi idzie wyjątkowo dobrze - klucz do sukcesu to dbałość o aktualizacje i niezawyżanie cen. Nic dziwnego, że najnowszy teaser targów Computex zapowiadający nowego Transformera budzi duże emocje.

Seria Transformer była przełomem wśród tabletów z Androidem. Konsument miał do wyboru: albo kupuje urządzenie niewyróżniające się niczym poza logo producenta, albo produkt Asusa. Zintegrowana klawiatura okazała się świetnym pomysłem, który chociaż trochę zbliżył tablet do netbooka.

Transformer TF101 odniósł sukces, więc naturalne było pojawienie się kolejnych modeli z serii. W poprzednim roku zaprezentowano (pierwszy czterordzeniowy tablet) Prime'a, a targi MWC przyniosły kolejne urządzenia - Pad TF300 i Infinity TF700. Transformer Infinity jest (a właściwie będzie, gdy wejdzie do sprzedaży) typowym high-endem z nieprzeciętną specyfikacją, a Transformer Pad jego tańszym odpowiednikiem.

Wydawałoby się, że wszystkie możliwe wariacje serii Asusa mamy już za sobą. Ale Tajwańczycy zaskakują, upubliczniając teaser sugerujący, że na targach Computex zostanie zaprezentowany nowy Transformer:

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Asus jest kolejnym producentem, który kładzie większy nacisk na chmurę. To akurat nie powinno dziwić -  w tym kierunku podąża cały rynek mobilny, czasami nawet trochę na siłę.

Czego możemy się spodziewać po nowym Transformerze? Jak już wspomniałem, dużym zaskoczeniem jest w ogóle kolejny model. Trudno wymagać specyfikacji lepszej niż ma Pad Infinity, a low-endowego TF300 odchudzono do granic możliwości.

W tych spekulacjach na ratunek przychodzą tagi powyższego teasera. Widać w nich nacisk na Windowsa 8 (tak, Android też się pojawia) i być może to jest ta wielka niespodzianka. Nie ukrywajmy: tabletów z systemem Microsoftu nie oczekiwaliśmy aż tak wcześnie.

Oczywiście biorąc pod uwagę specyfikę serii Transformer, bardziej prawdopodobne wydaje się zastosowanie Windowsa RT. Ale wiadomo, dla większości ludzi to zawsze będzie "Windows 8".

Miejmy nadzieję, że te przewidywania się sprawdzą i Asus pokaże coś naprawdę ciekawego. Na razie nieznane są dane techniczne, jednak samo połączenie Transformera z Windowsem wystarczy, aby podsycić emocje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)