Nadchodzi odświeżony Galaxy Nexus. Z lepszym procesorem i aparatem?

Nadchodzi odświeżony Galaxy Nexus. Z lepszym procesorem i aparatem?

Galaxy Nexus | fot. androidandme.com
Galaxy Nexus | fot. androidandme.com
Bartosz Dul
31.01.2012 07:30, aktualizacja: 31.01.2012 08:30

Jeśli wierzyć informacjom, jakie opublikowano ostatnio na stronie score.nena.se, to w ciągu kilku miesięcy światło dzienne ujrzy odświeżony Galaxy Nexus. Główna zmiana ma dotyczyć procesora, plotkuje się także o lepszym aparacie.

Na stronie popularnego androidowego programu NenaMark2 pojawił się wynik testu bliżej nieznanego modelu Galaxy Nexusa. Najnowsze dziecko Google'a miałoby być wyposażone w układ TI OMAP4470 z procesorem graficznym PowerVR SGX544. Jest on znacznie wydajniejszy od montowanego obecnie w Nexusach układu TI OMAP4460 z GPU SGX540.

Wynik w NenaMark2 | fot. score.nena.se
Wynik w NenaMark2 | fot. score.nena.se

Jak twierdzą redaktorzy Androidandme.com, różnice w wynikach w NenaMark2 prezentowanych urządzeń z układami Texas Instruments na targach CES (OMAP4460 i OMAP4470) sięgały nawet 70% na korzyść modelu najnowszej generacji.

TI OMAP4470 promowany jest jako układ zapewniający 2,5 razy większą wydajność w renderowaniu grafiki niż TI OMAP4430 (montowany m.in. w Samsungach Galaxy S II).

Zgodnie z danymi producenta procesor nowego Samsunga Galaxy Nexus musiałby być taktowany na poziomie 1,5-1,8 GHz.

Galaxy Nexus w Sprint | fot. androidandme.com
Galaxy Nexus w Sprint | fot. androidandme.com

Redaktorzy wspomnianego portalu wyciągnęli także inne ciekawe wnioski. Odświeżona wersja Nexusa może okazać się dedykowanym smartfonem dla amerykańskiej sieci Sprint. Wcześniej do Internetu trafiły bowiem informacje ujawniające część specyfikacji sprzętowej dedykowanego modelu. Wynikało z nich, że telefon zostanie wyposażony w procesor właśnie o taktowaniu 1,5 GHz (zamiast 1,2 GHz).

Na targach w Las Vegas było stoisko sieci Sprint, na którym znajdował się Galaxy Nexus. Nie pokazano jednak jego tylnej obudowy. Operator próbuje ukryć przed dziennikarzami tył telefonu, w branży krążą plotki - nietrudno się domyślić, że nowa wersja Nexusa jest wyposażona w pojemniejszą baterię i/lub, co bardziej prawdopodobne, aparat o rozdzielczości 8 Mpix (zamiast obecnego 5 Mpix).

Oprócz tego smartfon będzie obsługiwać technologię LTE oraz NFC wykorzystującą usługę Google Wallet. Wiadomo też, że pojemność pamięci wewnętrznej wyniesie 32 GB.

Oczywiście wyniki w NenaMark2 mogą być sfabrykowane, a ulotka sieci Sprint - zawierać błędną informację. Możliwe jednak, że doczekamy się usprawnionej wersji Galaxy Nexusa. Byłby to pierwszy przypadek wprowadzenia na rynek odświeżonego modelu telefonu w tak krótkim czasie po premierze oryginału.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)