Nadchodzi Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do kupowania biletów

Nadchodzi Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do kupowania biletów

PKP Intercity szykuje nową aplikację
PKP Intercity szykuje nową aplikację
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY, kaffeeeinstein | kaffeeeinstein
Miron Nurski
26.10.2022 19:59

IC Mobile Navigator wreszcie odejdzie na zasłużoną emeryturę. Jego miejsce zajmie Pekapka.

Polacy mogą przebierać w wielu aplikacjach pozwalających na kupowanie biletów kolejowych, ale nie brakuje osób, które preferują robienie zakupów bezpośrednio w apkach przewoźników. Pasażerowie PKP Intercity nie mieli jednak dotychczas łatwego życia.

Oficjalna apka IC Mobile Navigator ma w Google Play średnią ocen 2,8/5, co wskazuje na to, że nie cieszy się najlepszą opinią wśród użytkowników. Wielu z nich skarży się nawet na problemy z logowaniem, co nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że program nie był aktualizowany od niemal 1,5 roku. Jego dni są już jednak policzone.

Pekapka to nowa aplikacja do kupowania biletów

Jak donosi Rynek Kolejowy, prace nad nową aplikacją - której nazwa to Pekapka - są już na ukończeniu zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. PKP Intercity liczy na to, że będzie ona mogła trafić do użytkowników jeszcze przed końcem roku.

Szefostwo przewoźnika jest świadome, że aktualna aplikacja nie jest w stanie sprostać wymaganiom użytkowników.

IC Mobile Navigator to rozwiązanie sprzed 7 lat, obecnie nieco inaczej konstruuje się aplikacje mobilne, zwłaszcza aplikacje sprzedażowe. Nie tyle chcemy dać nową aplikację, ile zmienić istniejącą, na rozwiązanie, które będziesz szybsze, bardziej wydajne, a także estetyczne.

Tomasz GontarzWiceprezes PKP Intercity

Pekapka ma wnieść także nowe formy płatności, funkcję wymiany i zwracania biletów, opcję generowania faktów VAT, możliwość zamawiania posiłków przez aplikację czy udogodnienia dotyczące obsługi pasażerów z niepełnosprawnościami. Cel jest taki, by "cała oferta PKP Intercity znalazła się w jednej aplikacji".

Dotychczasowi użytkownicy IC Mobile Navigatora będą mogli oczywiście przenieść swoje konta na Pekapkę.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)