Nadchodzi Żappka Pay. Żabka też chce mieć swoje płatności mobilne

Strona głównaNadchodzi Żappka Pay. Żabka też chce mieć swoje płatności mobilne
20.05.2020 15:57
Nadchodzi Żappka Pay. Żabka też chce mieć swoje płatności mobilne

Czyżby autorskie systemy płatności popularnych sieci handlowych stawały się trendem, do którego wkrótce dołączą wszyscy duży gracze?

Dopiero co w Polsce oficjalnie wystartowała usługa Lidl Pay, a już pojawiają się wieści na temat bliźniaczego rozwiązania, które szykuje konkurencyjna Żabka.

Żappka Pay: testy nowej formy płatności mają ruszyć w ciągu dwóch tygodni

O postępujących pracach nad nową usługą poinformował Tomasz Blicharski - wiceprezes zarządu Żabka Polska - podczas kongresu EECOnline.

Testy mają ruszyć na dniach, choć - jak pokazuje przykład Lidl Pay - na jej ogólnopolski start trzeba będzie zapewne poczekać przynajmniej kilka miesięcy dłużej.

Techniczne szczegóły na temat platformy Żappka Pay nie są jeszcze znane. Można jednak założyć, że - podobnie jak program lojalnościowy Żabki - będzie ona bazować na skanowanych przy kasie kodach QR.

Czy Żappka Pay ma sens? W mojej ocenie tak

Można sobie zadać pytanie, czy w dobie rosnących popularności takich usług jak Apple Pay czy Google Pay, kolejne "paye" powiązane z pojedynczymi sieciami sklepów mają rację bytu. Moim zdaniem tak, bo handlowcy podchodzą do tematu z głową.

Pamiętajmy, że Lidl i Żabka mają bardzo popularne programy lojalnościowe. Mnóstwo osób i tak skanuje przy kasie kod z aplikacji w celu skorzystania z rabatów, więc możliwość jednoczesnego zapłacenia w ten sposób za zakupy jest zwyczajnie wygodna. Tak działa to w przypadku usługi Lidl Pay, więc zapewne z Żappką Pay będzie podobnie.

Płatności bazujące na kodach QR mają jeszcze tę zaletę, że - w przeciwieństwie do Apple Pay czy Google Pay - działają nawet na tanich smartfonach bez NFC. A NFC to coś, co wciąż nie jest rynkowym standardem.

Nie zdziwię się więc, jeśli w ślad za Lidlem i Żabką szybką pójdą kolejni gracze i lada moment będziemy przebierać w takich platformach jak Biedronka Pay, Rossmann Pay czy Carrefour Pay.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)