Nadchodzi Żappka Pay. Żabka też chce mieć swoje płatności mobilne

Nadchodzi Żappka Pay. Żabka też chce mieć swoje płatności mobilne

Nadchodzi Żappka Pay. Żabka też chce mieć swoje płatności mobilne
Miron Nurski
20.05.2020 15:57, aktualizacja: 20.05.2020 17:57

Czyżby autorskie systemy płatności popularnych sieci handlowych stawały się trendem, do którego wkrótce dołączą wszyscy duży gracze?

Dopiero co w Polsce oficjalnie wystartowała usługa Lidl Pay, a już pojawiają się wieści na temat bliźniaczego rozwiązania, które szykuje konkurencyjna Żabka.

Żappka Pay: testy nowej formy płatności mają ruszyć w ciągu dwóch tygodni

O postępujących pracach nad nową usługą poinformował Tomasz Blicharski - wiceprezes zarządu Żabka Polska - podczas kongresu EECOnline.

Testy mają ruszyć na dniach, choć - jak pokazuje przykład Lidl Pay - na jej ogólnopolski start trzeba będzie zapewne poczekać przynajmniej kilka miesięcy dłużej.

Techniczne szczegóły na temat platformy Żappka Pay nie są jeszcze znane. Można jednak założyć, że - podobnie jak program lojalnościowy Żabki - będzie ona bazować na skanowanych przy kasie kodach QR.

Czy Żappka Pay ma sens? W mojej ocenie tak

Można sobie zadać pytanie, czy w dobie rosnących popularności takich usług jak Apple Pay czy Google Pay, kolejne "paye" powiązane z pojedynczymi sieciami sklepów mają rację bytu. Moim zdaniem tak, bo handlowcy podchodzą do tematu z głową.

Pamiętajmy, że Lidl i Żabka mają bardzo popularne programy lojalnościowe. Mnóstwo osób i tak skanuje przy kasie kod z aplikacji w celu skorzystania z rabatów, więc możliwość jednoczesnego zapłacenia w ten sposób za zakupy jest zwyczajnie wygodna. Tak działa to w przypadku usługi Lidl Pay, więc zapewne z Żappką Pay będzie podobnie.

Płatności bazujące na kodach QR mają jeszcze tę zaletę, że - w przeciwieństwie do Apple Pay czy Google Pay - działają nawet na tanich smartfonach bez NFC. A NFC to coś, co wciąż nie jest rynkowym standardem.

Nie zdziwię się więc, jeśli w ślad za Lidlem i Żabką szybką pójdą kolejni gracze i lada moment będziemy przebierać w takich platformach jak Biedronka Pay, Rossmann Pay czy Carrefour Pay.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)