Najinteligentniejsze jajko świata potrafi naprawdę dużo. Oto SmartEgg

SmartEgg
SmartEgg
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Łukasz Skałba

07.12.2015 14:50, aktual.: 07.12.2015 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mnogość różnych pilotów bywa wkurzająca. Jeden do telewizora, drugi do kina domowego, a jeszcze inny do klimatyzacji. Teraz je wszystkie może zastąpić jedno... jajko. Potrafi ono jednak dużo więcej.

SmartEgg jest małym niepozornym gadżetem w kształcie jajka, które potrafi zastąpić wszystkie piloty (na podczerwień) świata. Jakim cudem? Urządzenie ma dostęp do bazy danych znajdującej się w chmurze i na bieżąco aktualizowanej o nowe sprzęty, które można jajkiem obsłużyć. Już teraz jest ich kilka tysięcy. Co jednak jeśli jakimś cudem nie znajdziemy tam naszego leciwego już telewizora? Nie ma problemu! Jajko potrafi uczyć się samo i znajduje automatycznie odpowiednie częstotliwości i kody IR, dodając je następnie do bazy. Jedynym wymogiem jest to, a by urządzenie było sterowane światłem podczerwonym.

Tak naprawdę, smart-jajko jest jednak tylko pośrednikiem, a rolę pilota bezpośrednio pełni smartfon. Jest on połączony z Eggiem przez Bluetooth 4.0 i poprzez specjalną aplikację pozwala na zarządzaniem wszystkimi domowymi sprzętami znajdującymi się w promieniu do 10 metrów wokół jaja.

SmartEgg
SmartEgg© Kickstarter

Według twórców, SmartEgg umożliwia również:

  • Tworzenie scen, czyli programowania wielu urządzeń na raz. Dzięki temu jednym tapnięciem można włączyć na przykład telewizor, dekoder i przygasić światło (o ile mamy takie z systemem IR). Układów może być nieskończenie wiele, a jajko zdaje się być tutaj alternatywą dla dużo droższych systemów zarządzania inteligentnym domem.
  • Obsługa skryptów, takich jak automatyczne wyciszenie telewizora w razie przychodzącego połączenia telefonicznego.
  • programowanie czasowe, czyli włączanie i wyłączanie wskazanych urządzeń o określonych porach doby. Dobrym przykładem jest na przykład ustawienie termostatu na godzinę wcześniej przed naszym powrotem z pracy do domu.
  • Wsparcie dla iBeacon - pozwala to na automatyczne aktywowanie lub wyłączanie różnych sprzętów po wykryciu naszej obecności lub jej braku.
SmartEgg
SmartEgg© Kickstarter
StartEgg
StartEgg© Kickstarter

Jajko ma 74 mm wysokości i waży 28 gramów. Jest zasilane dwoma tradycyjnymi bateriami, co wystarcza na 12 miesięcy pracy. Docelowy koszt urządzenia to około 350 zł, ale jeśli chcecie wesprzeć kampanię w obecnej fazie, to SmartEgga możecie zgarnąć wpłacając na konto projektu około 140 zł. Pomysł jest prosty, a możliwości zastosowania wiele. Tylko pytanie, czy rzeczywiście wszystko to będzie działało tak idealnie, jak opisuje to producent...

Źródła: Kickstarter

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)