Singlu, oto 5 aplikacji, które pomogą ci znaleźć drugą połówkę

Singlu, oto 5 aplikacji, które pomogą ci znaleźć drugą połówkę

Przegląd aplikacji randkowych
Przegląd aplikacji randkowych
Źródło zdjęć: © maxpixel
Łukasz Skałba
14.02.2017 09:42, aktualizacja: 14.02.2017 15:49

Niektórzy wyczekują na ten dzień tygodniami, a niektórzy podchodzą bardziej sceptycznie i twierdzą, że Walentynki to przejaw postępującej amerykanizacji. Jakby jednak nie było, osoby będące singlami, nie mają tego dnia łatwo. Właśnie im dedykuję dzisiejszy przegląd najpopularniejszych aplikacji randkowych.

Znaczna część naszych relacji przeniosła się do środowiska online. Coraz rzadziej spotykamy się ze znajomymi na realną rozmowę. Zadowalamy się bardziej pośrednimi formami komunikacji, a nasze znajomości w coraz większym stopniu pielęgnujemy w środowisku wirtualnym. Dlaczego by więc właśnie tam nie poszukać drugiej połówki...? Oto kilka najpopularniejszych aplikacji randkowych dostępnych w Polsce.

Tinder

O Tinderze słyszał chyba każdy. Nie jest to najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie, ale w Polsce korzysta z niej mnóstwo osób. Wyróżnia się ona prostotą i wykorzystuje geolokalizację.

Apka prezentuje użytkownikowi kolejne karty przedstawiające osoby w wybranej przez nas płci i określonym przedziale wiekowym. Jeśli nam się ktoś spodoba, wystarczy musnąć palcem w prawo, a jeśli nie - w lewo. W przypadku, gdy obie strony przesuną kartę w prawo, Tinder pozwoli na wzajemny kontakt poprzez czat.

Sam miałem okazję pobawić się trochę Tinderem, a swoje burzliwe przygody i różnorodne obserwacje zawarłem w felietonie o ludziach korzystających z aplikacji randkowych. Nie jest łatwo znaleźć tam kogoś sensownego, ale, jak to mówią, nie ma rzeczy niemożliwych.

Badoo

Badoo to kolejna popularna w naszym kraju aplikacja randkowa. Jest ona trochę bardziej rozbudowana niż Tinder i pozwala na dokładniejsze filtrowanie prezentowanych osób. Trzon programu jest jednak bardzo podobny i również opiera się na prostych kartach, które możemy polubić lub odrzucić.

Oprócz tego, Badoo poinformuje użytkownika, gdy ten minie na ulicy inną osobę używającą aplikacji. Jeśli zatem ktoś wpadnie wam w oko na mieście, jest duża szansa, że aplikacja wyświetli wam tę osobę na jednej z kart.

Sympatia

Teraz pora na produkt "Made in Poland". Sympatia to znany portal randkowy, który od niedawna jest dostępny również w formie mobilnej aplikacji. Propozycja ta jest zdecydowanie najmniej intuicyjna, ale za to oferuje najwięcej filtrów i ustawień. Jeśli więc interesują was tylko i wyłącznie brązowookie brunetki o wzroście przekraczającym 170 cm, Sympatia powinna sprawdzić się idealnie.

Tak zawieramy znajomości w Sympatia.pl. Daj się poznać!

Niestety, aby w pełni wykorzystać potencjał ogromnej bazy użytkowników, musimy zapłacić abonament. Korzystanie z aplikacji za darmo jest co prawda możliwe, ale większość funkcji jest wtedy niedostępna.

Aplikacje dla osób LGBT

Mimo że zarówno na Tinderze, Badoo, jak i Sympatii da się ustawić wyszukiwanie osób tej samej płci, powstało kilka aplikacji, które przeznaczone są wyłącznie dla osób homo- i biseksualnych.

Queer to polska propozycja, która łączy w sobie funkcjonalność aplikacji randkowej z magazynem o tematyce LGBT.

Grindr - aplikacja randkowa dla gejów

Bezz - aplikacja randkowa dla lesbijek

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)