Best of 2016 - najlepsze aplikacje na iOS w 2016 roku

Best of 2016 - najlepsze aplikacje na iOS w 2016 roku

Best of 2016 - najlepsze aplikacje na iOS w 2016 roku
Źródło zdjęć: © Pexels
Łukasz Skałba
07.12.2016 16:09, aktualizacja: 07.12.2016 17:09

Kilka dni temu prezentowałem Wam aplikacje na Androida, które w 2016 roku zaliczyły największy wzrost popularności. Teraz pora na system Apple'a - iOS. Jabłkowy ranking ma jednak nieco inny charakter.

O ile w przypadku Androida liczyła się tylko i wyłącznie liczba pobrań nowych apek w 2016 roku, o tyle w przypadku iOS-u, to Apple wybierał najlepsze - jego zdaniem - pozycje. Podobno koncern brał pod uwagę nie tylko popularność, ale również jakość i oryginalność pozycji.

Best of 2016 - najlepsze aplikacje na iPhone'a

1 miejsce - Prisma

Apple najbardziej docenił rosyjską aplikację fotograficzną. Prismy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Służy ona do zamieniania fotek wykonanych smartfonem w małe dzieła sztuki. Żadna aplikacja istniejąca przed Prismą nie oferowała filtrów, które modyfikowały by zdjęcia w taki sposób. Dlatego też apka zdobyła ogromną popularność w bardzo krótkim czasie.

Prisma app review

2 miejsce - MSQRD

Srebrny medal zdobywa apka MSQRD, która była piątą najczęściej pobieraną aplikacją w przypadku Androida. Możliwość edycji zdjęcia w snapchatowym stylu i nakładania w czasie rzeczywistym licznych masek to jej główne cechy.

Jimmy Kimmel, Ashley Benson and SnoopDogg in MSQRD

Best of 2016 - najlepsze gry na iPhone'a

1 miejsce - Clash Royale

Ogromne wydatki na marketing poskutkowały tym, że gierka zajęła drugie miejsce w androidowym rankingu popularności. Apple docenił ją bardziej niż Pokemon Go, przyznając jej tytuł najlepszej gry na iPhone'a 2016 roku. Gameplay opiera się na zastosowaniu specjalnej talii kart, które wykorzystujemy do prowadzenia różnorodnych bitew.

2 miejsce - Reigns

Drugie miejsce przypada odrobinę mniej popularnej grze. Wczoraj pisałem o tinderyzacji wielu aplikacji. Proces ten nie ominął również gier. W Reigns wcielamy się w średniowiecznego władcę, który ma do podjęcia wiele decyzji. Robimy to muskając palcem w prawo lub w lewo - dokładnie tak jak na Tinderze.

Najlepsze aplikacje na iPada

1 miejsce - SketchBook Motion

Według Apple'a najlepszą aplikacją na iPady jest w 2016 roku SketchBook Motion. Jest to aplikacja pozwalająca na tworzenie rysunków i grafik oraz na dodawanie do nich animowanych efektów.

2 miejsce - Bear

Bear to aplikacja służąca do robienia notatek i list zadań. Jest bardzo przejrzysta i intuicyjna oraz umożliwia dostosowanie motywów, kolorystyki i rodzajów czcionek. Można segregować treści dzięki tagom oraz wszystko synchronizować z innymi urządzeniami.

A jak wygląda lista najczęściej pobieranych aplikacji?

Powyżej opisałem Wam apki i gry, które miały swoją premierę w bieżącym roku i które zyskały uznanie giganta z Cupertino. Apple opublikował również listę najczęściej pobieranych aplikacji. Ranking ten nie uwzględnia więc ani ich jakości, ani daty premiery.

Najczęściej pobierane aplikacje w 2016 roku:

Snapchat

  1. Messenger
  2. Pokémon GO
  3. Instagram
  4. Facebook
  5. YouTube
  6. Google Maps
  7. Pandora
  8. Netflix
  9. Spotify

Snapchat wskoczył na pierwsze miejsce (w zeszłym roku był piąty!). Przykład apki Spiegiela pokazuje, że ludzie komunikują się coraz bardziej multimedialnie, i że niektórym nie wystarcza już zwykły Facebook Messenger. Pokemon Go zadebiutowało w rankingu na trzecim miejscu, a w zestawieniu pierwszy raz pojawił się Netflix oraz Spotify. W rankingu nie znajdziemy natomiast żadnych pozycji wyróżnionych w tym roku przez Apple'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)