Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida. Oto moje TOP3

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida. Oto moje TOP3

Termometr
Termometr
Źródło zdjęć: © VladisChern/depositphotos.com
Mateusz Żołyniak
01.08.2018 06:44, aktualizacja: 27.08.2018 15:38

Z odpowiednią aplikacją nawet zmienna pogoda nie powinna być problemem dla użytkowników smartfonów. Oto 3 programy pogodowe, które powinien znać każdy użytkownik sprzętu z Androidem. Wybraliśmy je w ramach akcji #WPnaLato

Sprawdzenie prognozy pogody na telefonie jest banalnie proste. Wystarczy wpisać krótką frazę w wyszukiwarce Google'a na pulpicie, aby wyświetlić dane na najbliższe dni. Ba, usługa Google Now systematycznie prezentuje użytkownikom dane pogodowe, a to tylko jedna z jej licznych funkcji.

Warto mieć pod ręką również dedykowaną aplikację, która zapewni łatwy dostęp do szczegółowych danych na temat warunków atmosferycznych jakie będą panować w wybranym miejscu w ciągu najbliższych dni. Jakie aplikacje sprawdzą się najlepiej w tym celu? Oto 3 moje typy.

AccuWeather

AccuWeather to bezsprzecznie jedna z najbardziej znanych pogodynek, która bazuje na danych z serwisu o tej samej nazwie. Na rynku dostępna jest od dawna i obsługuje wiele języków (w tym polski), a jej twórcy chwalą się, że z usługi codziennie korzysta ponad 1,5 mld użytkowników.

AccuWeather
AccuWeather

Aplikacja ma prosty interfejs, który podzielony jest na karty. Dostępne jest proste podsumowanie dotyczące bieżących warunków pogodowych oraz prognozy krótko- i długoterminowej. W programie można przypisać kilka lokacji, dla których dane będą stale aktualizowane.

Nie zabrakło też prostych widżetów, a uzupełnieniem są animowane zdjęcia. Program można pobrać bezpłatnie - darmowa wersja wyświetla reklamy, ale można się ich pozbyć (dokonując opłaty).

1Weather

Program 1Weather to również usługa, która cieszy się już sporym uznaniem. Aplikacja ma nieco bardziej rozbudowany interfejs, którego ciekawym elementem jest tło, które ma obrazować aktualne warunki pogodowe. Nieźle prezentują się animacje - m.in. wschodu i zachodu słońca czy faz księżyca.

1Weather
1Weather

1Weather wyświetla informacje o aktualnych warunkach, 48-godzinną prognozę oraz 7-dniowe przewidywania. Użytkownicy mogą przypisać w nim kilka lokacji, a program stale śledzi położenie telefonu. Nie zabrakło też kilku typów widżetów do wyboru czy powiadomień systematycznie trafiających na pasek notyfikacji.

Sporą zaletą 1Weather jest prosty system dzielenia się informacjami o warunkach pogodowych, które może przesłać do rodziny czy znajomych SMS-em, mailem lub za pomocą Facebooka. Program jest darmowy, ale użytkownicy muszą oglądać reklamy (można je odpłatnie wyłączyć).

Today Weather

Today Weather to młody projekt, który szybko zdobywa popularność. Program ma przemyślany interfejs, który oparty został na gestach, a do tego ma czarować użytkowników zdjęciami dopasowanymi do pory dnia i aktualnej pogodny w danym miejscu.

Weather Today
Weather Today

Program - podobnie jak powyższe propozycje - wyświetla szczegółowe dane o warunkach pogodowych, w tym 24-godzinną prognozę. Twórcy mocno chwalą się wskazaniami jakości powietrza i promieniowania UV oraz alarmem deszczowym.

Today Weather daje dostęp do kilku typów widżetów. Aplikację można pobrać za darmo, ale jej twórcy aby ją rozwijać musieli dodać opcję wyświetlania reklam (również można ją odpłatnie wyłączyć).

Nie brakuje też innych opcji

W Google Play można znaleźć też szereg innych pogodynek. Użytkownicy, którzy szukają prostego programu z przejrzystymi widżetami, mogą sięgnąć np. również po dostępny po polsku The Weather Channel. ciekawą opcją może być też Weather Wiz, który ma dość wiarygodne prognozy oraz ładny, ale jednocześnie przejrzysty wygląd.

Pamiętajcie jedynie, że programy pogodowe nie są wyroczniami. O ile ich prognozy krótkoterminowe są całkiem dokładne, tak nie ma co liczyć, że bezbłędnie wyświetlą pogodę na tydzień czy dwa do przodu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)