Najlepsze gry 2014 według Zbyszka Kowala

Najlepsze gry 2014 według Zbyszka Kowala
Zbigniew Kowal

31.12.2014 13:23, aktual.: 31.12.2014 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, postanowiłem podsumować mijający rok publikując listę najlepszych gier na iOS, Androida oraz WP. W rozwinięciu wpisu znajdziecie blisko 30 tytułów które wywołały u mnie największe emocje w 2014 roku. Czy moje typy zgadzają się z waszymi listami?

Wstęp będzie banalny ale jakże prawdziwy. Wybór 10 najlepszych gier 2014 roku to bardzo trudne zadanie. Przez ostatnie 12 miesięcy starałem się informować Was o najnowszych premierach na rynku. W sporo gier zagrałem, w jeszcze większą ich liczbę miałem przyjemność oglądać w formie materiałów prasowych.

Po długich przemyśleniach udało mi się wybrać 30 tytułów które moim zdaniem okazały się być najlepsze w mijającym roku. Większość wybranych przeze mnie gier jest dostępna na kilku platformach, więc przypisanie ich do konkretnego Top 10 traktujcie nieco z przymrużeniem oka.

Najczęściej gram na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka. Android jest drugim wyborem, co nie oznacza że mniej ważnym. Przyznaje się bez bicia, że nie posiadam żadnego urządzenia z mobilnym Windowsem na pokładzie. Zestawienie dla tej platformy jest wypadkową przeróżnych rankingów oraz moje wiedzy o wybranych tytułach z innych platform.

Oczywiście nadrzędnym kryterium była data publikacji na rynku. Postawiłem na gry, które swoją premierę miały w roku 2014. Gdyby nie to ograniczenie, zapewne kilka innych tytułów (z Clash of Clans na czele) wskoczyłoby do Top 10.

Najlepsze gry 2014: iOS

Hearthstone: Heroes of Warcraft - najlepsza gra iOS
Hearthstone: Heroes of Warcraft - najlepsza gra iOS

Nie miałem żadnego problem z wytypowaniem numeru jeden. W dzieło Blizzarda gram cały czas od dnia premiery i nadal nie mam dość. Nigdy nie przepadałem za karciankami, ale ta pozycja ze swoim trybem sieciowym rozwaliła mnie na łopatki. Dla wielu z Was drugie miejsce będzie dużym zaskoczeniem. Kim Kardashian Hollywood to nie tylko najczęściej pobierana gra w App Store, ale ulubiona pozycja kobiet. Moja żona, córka oraz jej koleżanki uwielbiają ten tytuł. Pierwszą trójkę zamyka popularny FM. Gra ma swoje wady, ale nic lepszego na rynku symulatorów piłkarskich nie ma. Miłość do futbolu najwyraźniej wzięła u mnie górę, bo przepiękne Leo’s Fortune wylądowało o oczko niżej.

Najlepsze gry 2014: Android

XCOM: Enemy Within - najlepsza gra Android
XCOM: Enemy Within - najlepsza gra Android

Przy układaniu zestawienia dla Androida miałem nieco problemów. XCOM po poprawkach (pomimo swojej ceny) wydał mi się najbardziej kompletną propozycją w Google Play. Pomimo ogromnego sentymentu do serii Bladurs Gate (drugie miejsce na liście), gra 2K Games przypadła mi do gustu bardziej aniżeli inne aplikacje. Na podium znalazło się miejsce również dla The Banner Saga. Turowe RPG inspirowane nordycką mitologią ostatecznie wygrało w moim osobistym rankingu z polskim Sky Forcem.

Najlepsze gry 2014: Windows Phone

Spider-Man Unlimited - najlepsza gra Windows Phone
Spider-Man Unlimited - najlepsza gra Windows Phone

Jak już wspominałem WP nie jest moją platform do gier, ale Spider-Man w formie endless runner wygląda świetnie na każdej platformie. Tytuł ten bez problemu znalazłby się w Top 10 bez podziału na platformy. Na drugim miejscu Age of Empires: Castle Siege, jedyna grą którą chciałbym zobaczyć również na iOS oraz Androida. Miejsce na pudle znalazło się także dla kultowego Sonica, który potrafi przykuć do ekranu telefonu na dłuższą chwilę.

Przy okazji wyboru najlepszych gier należałoby wspomnieć również o rozzarowaniach roku. W tej kategorii zdecydowanie postawiłbym na Godusa (liczne błędy), Dungeon Keepera (wszędobylskie mikrotransakcje) oraz MacGyver Deadly Descent za słabe wykorzystanie kultowej marki do stworzenia dobrej gry logicznej.

Serdecznie zapraszam Was również do opublikowania waszych Top 10 w komentarzu pod wpisem. Miło będzie dowiedzieć się, czy moje listy chociaż w części pokrywają się z waszymi gustami. Przy okazji chciałbym życzyć wam szczęśliwego nowego roku. Oby 2015 okazał się być jeszcze lepszy (pod każdym względem) od mijającego. Do siego!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także