"Red Dead Redemption II" nakręciło cię na westernowe klimaty? Oto najlepsze gry mobilne na Dzikim Zachodzie

"Red Dead Redemption II" nakręciło cię na westernowe klimaty? Oto najlepsze gry mobilne na Dzikim Zachodzie

Klimat Dzikiego Zachodu można poczuć także na smartfonie
Klimat Dzikiego Zachodu można poczuć także na smartfonie
Źródło zdjęć: © Kirin J Callinan / YouTube
Mateusz Żołyniak
29.10.2018 14:46, aktualizacja: 31.10.2018 11:17

Oczekiwane od dawna "Red Dead Redemption II" z miejsca podbiło serca rzeszy graczy. Osoby, które wkręciły się w klimat znany z westernów, nie muszą jednak opuszczać Dzikiego Zachodu po odejściu od konsoli.

"Red Dead Redemption II" to nowa wersja bardzo popularnej gry osadzonej na Dzikim Zachodzie. Sandbox ten dostępny jest na konsole PlayStation 4 i Xbox One, ale gracze podczas rozgrywki mogą korzystać ze smartfonów.

Firma Rockstar Games nie planuje mobilnej wersji tego tytułu, ale nie oznacza to, że na telefony brakuje gier dla miłośników westernów. Oto pięć pozycji, którymi warto się zainteresować.

"Westland Survival"

Zacznę od "Westland Survival", czyli propozycji z gatunku MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game). Gracze wcielają się w niej w postać kowboja usiłującego przeżyć na Dzikim Zachodzie.

Westland Survival - Trailer

Warto dodać, że gra daje dużo swobody w eksploracji świata. Użytkownicy mogą skupić się na rozbudowie własnego rancza, wydobywaniu surowców, hodowli bydła i poskramianiu koni czy poszukiwaniu ściganych bandytów, dzięki czemu można zdobyć łupy.

Grę można znaleźć w:

"Bloody West: Infamous Legends"

"Bloody West: Infamous Legends" to również bardziej rozbudowana gra mobilna, ale tym razem jest to strategia. Głównym celem w rozgrywce jest rozbudowa własnego miasteczka na Dzikim Zachodzie oraz obrona przed bandytami.

BloodyWest - Infamous Legend [Trailer 2017] (PlayStore)

Twórcy "Bloody West: Infamous Legends" dodali też opcję taktycznych walk, w których gracze sterują utworzonym przez siebie gangiem.

Grę można znaleźć w:

"Six-Guns: Gang Showdown"

"Six-Guns: Gang Showdown" to nowe wcielenie popularnej gry Gameloftu, którą osadzono na Dzikim Zachodzie. Gracze ponownie wcielają się w postać samotnego rewolwerowca, ale tym razem mogą zmierzyć się z... nadnaturalnymi mocami.

W grze dostępnych jest ponad 40 misji (od pojedynków i wyścigów po zorganizowane kradzież i obrony fortów). Użytkownicy mogą do tego zdobyć nowe (często nietypowe) bronie. Tytuł Gameloftu nie zachwyca jednak optymalizacją, szczególnie na słabszych urządzeniach.

Grę można znaleźć w:

"Bounty Hunt: Western Duel Game"

"Bounty Hunt" to prosta, ale całkiem wciągająca gra mobilna, w której gracze toczą pojedynki. W grze liczy się nie tylko szybkość, ale i celność. Plusem są historyczne bronie oraz możliwość personalizacji rozgrywki.

Bounty Hunt The Game

Tytuł póki co dostępny jest na smartfony z Androidem, ale twórcy od jakiegoś czasu mają pracować nad wersją na iOS.

Grę można znaleźć w:

"Westy West"

Na koniec wspomnę o "Westy West", czyli tytuł osadzony na Dzikim Zachodzie dla fanów grafiki rodem z "Minecrafta". Celem jest prowadzenie pojedynków oraz oczyszczanie salonów i jaskiń z bandytów.

Westy West Trailer

Gracze w "Westy West" mają do wyboru aż 15 różnych postaci. Plusem jest dość szybka rozgrywka, która sprawdza się dobrze jako "umilacz czasu" w drodze do pracy czy szkoły.

Grę można znaleźć w:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)