Najlepsze odtwarzacze muzyki na Androida. Oto moje TOP3

Najlepsze odtwarzacze muzyki na Androida. Oto moje TOP3

Słuchanie muzyki z telefonu
Słuchanie muzyki z telefonu
Źródło zdjęć: © peus/depositphotos.com
Mateusz Żołyniak
17.07.2018 11:58, aktualizacja: 17.07.2018 18:45

Na telefony z Androidem nie brakuje ciekawych odtwarzaczy muzyki, które mogą zastąpić standardowe aplikacje producentów i Google'a. Na których z nich najlepiej się zdecydować? Oto 3 programy muzyczne warte szczególnej uwagi.

Niektórzy producenci smartfonów zapewniają dobrej jakości programy do słuchania muzyki (np. Sony), ale w większości przypadków użytkownicy zdani są jedynie na proste odtwarzacze MP3, które nie oferują zbyt dużej liczby funkcji. Na szczęście nie brakuje dla nich alternatyw w Google Play.

Które z licznych pozycji do odtwarzania muzyki w bazie sklepu giganta z Mountain View będą najlepsze? W pierwszej kolejności sprawdziłbym te trzy odtwarzacze muzyki na telefony:

Neutron Music Player na Androida

Zacznę od Neutrona, którego można określić wręcz mianem prawdziwego kombajnu muzycznego. To jeden z najlepszych odtwarzaczy plików FLAC (wspiera też DSD) dla audiofilów. Tak na telefonach, jak i odtwarzaczach bazujących na Androidzie. Wyróżnia się m.in. autorskim i niezależnym od platformy 32/64-bitowym silnikiem do renderowania plików audio.

Neutron Music Player
Neutron Music Player

Odtwarzacz muzyczny Neutron ma może dość archaiczny i skomplikowany interfejs, ale dostępny jest po polsku, co ułatwia zapoznawanie się z funkcjami. Tych jest naprawdę sporo. Dość wspomnieć o rozbudowanym equalizerze, który daje dostęp do 30 pasm, 21 gotowych ustawień korektora, opcji ustawienia balansu między kanałami czy efektach dźwięku przestrzennego Ambiophonic R.A.C.E.

Zaawansowane opcje jednak kosztują. Neutron Music Player jest jednym z najdroższych programów muzycznych w Google Play - kosztuje 27,99 zł. Użytkownicy przed zakupem mogą zapoznać się przez kilka dni z jego wersją próbną (dostępna tutaj).

Poweramp Music Player na Androida

Kolejnym świetnym odtwarzaczem audio z equalizerem na Androida jest Poweramp Music Player. Jest to nieco prostsze rozwiązanie, które ma nieco bardziej ascetyczny i ładniejszy interfejs graficzny. Dodatkową zaletą tego odtwarzacza jest możliwość modyfikacji wyglądu.

Poweramp Music Player
Poweramp Music Player

Poweramp oferuje przy tym sporą liczbę funkcji. Obsługuje wszystkie popularne formaty i wiele opcji odtwarzania (powtórki, płynne przejścia itp.). Ma on również korektor graficzny (podzielony na 10 pasm) z gotowymi ustawieniami, opcję niezależnej modyfikacji niskich i wysokich częstotliwości czy efekt stereo eXpansion.

W Google Play można znaleźć 15-dniową wersję próbną, którą można potem odblokować za 17 zł i korzystać z pełnej wersji programu.

Musicolet Music Player - darmowy odtwarzacz na Androida

Nie brakuje też darmowych odtwarzaczy MP3 na Androida. Jednym z najciekawszych jest Musicolet Music Player, który wyróżnia się prostym i estetycznym interfejsem graficznym. Twórcy zadbali do tego o sporą liczbę widżetów czy powiadomienia, które stylem dopasowano do Androida Oreo.

Musicolet Music Player
Musicolet Music Player

Mimo że darmowy, Musicolet daje dostęp do części funkcji znanych z powyższych programów. Darmowy odtwarzacz muzyki ma equalizer, wyświetla tekst piosenek czy wyłącznik czasowy. Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia aż do 20 kolejek na raz.

Musicolet Music Player jest rozwiązaniem w pełni darmowych (Google Play). Nie ma tu żadnych reklam, a aplikacja działa offline.

Inne ciekawe odtwarzacze muzyki

jetAudio HD Music Player Plus
jetAudio HD Music Player Plus

Powyższe odtwarzacze muzyki to nie jedyne ciekawe opcje z Google Play. Trzy inne interesujące odtwarzacze to:

  • jetAudio HD Music Player Plus (17,99 zł w Google Play) - bardzo rozbudowany player MP3 i FLAC, który ma korektor rozróżniający 20 pasm i jego 32 gotowe ustawienia. Główną zaletą jest jest możliwość dokupienia wtyczek, które poprawiają jakość dźwięku i wprowadzają efekty jak Crystalizer, AM3D Audio Enhancer czy Bongiovi DPS.
  • PlayerPro Music Player (12,99 zł w Google Play) - kolejny rozbudowany odtwarzacz, który daje dostęp do 20-pasmowego korektora, masy efektów dźwiękowych (także dodatkowych wtyczek) i różnych opcji odtwarzania. Jego sporą zaletą jest możliwość obsługi poprzez potrząsanie telefonem.
  • AIMP (darmowy w Google Play) - rozbudowany, a przy tym bezpłatny odtwarzacz muzyki z obsługą całej masy formatów. Program ma prosty i przejrzysty interfejs, który można modyfikować motywami, oraz rozbudowany equalizera (29 pasm).
  • Pulsar Music Player (darmowy w Google Play) - ten player MP3 I FLAC nie oferuje może wielu funkcji, ale ma prosty interfejs inspirowany wzornictwem Material. Użytkownicy mogą korzystać też z różnych motywów, a odtwarzacz audio sam pobierze okładki albumów. Dobra opcja dla osób potrzebujących wyglądu minimalistycznego.

Nie można zapominać o streamingu muzyki

Powyższe programy muzyczne służą do odtwarzania kolekcji plików, które zapisane są w pamięci urządzenia. Użytkownicy mogą korzystać również z szeregu usług, które za miesięczną opłatę (lub prezentację reklam) dają dostęp do legalnej bazy plików audio, którą można strumieniować.

TIDAL
TIDAL

Najpopularniejsze usługi tego typu to:

  • Spotify Music (Google Play) - darmowy lub premium za 19,99 zł na miesiąc oraz opcja rodzinna za 29,99 zł na miesiąc;
  • TIDAL (Google Play) - zwykła wersja premium lub HiFi za 19,99 zł lub 39,99 zł na miesiąc;
  • Apple Music (Google Play) - miesięczne opłaty w wysokości 19,99 zł i 29,99 zł za pakiet rodzinny (9,99 zł dla studentów)
  • Deezer (Google Play) - standardowa wersja za 19,99 zł i rodzinna dla maksymalnie 6 użytkowników za 29,99 zł na miesiąc

Za streaming nie trzeba jednak płacić. Dobrym przykładem są aplikacje do słuchania internetowych rozgłośni radiowych jak Open FM. To darmowa (z reklamami) usługa dająca dostęp do ponad 130 stacji radiowych, które są pogrupowane w tematyczne kategorie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)