Najlepsze teksty Applemani z 2009 roku

Najlepsze teksty Applemani z 2009 roku03.01.2010 21:00
Najlepsze teksty Applemani z 2009 roku
Najlepsze teksty Applemani z 2009 roku
Krzysztof Basel

Przypominamy Wam 20 najciekawszych tekstów na Applemanii w 2009 roku. Od testów MacBooka Pro i iPhone'a 3GS przez recenzje aplikacji po poradniki z serii "Świeżo upieczony jabłecznik". Który z nich najbardziej się Wam podoba?

Przypominamy Wam 20 najciekawszych tekstów na Applemanii w 2009 roku. Od testów

To nasz pierwszy test na Applemanii, a mimo zarazem jeden z popularniejszych tekstów na naszym blogu. Paweł Celuba wziął pod lupę MacBooka Pro 13". Jedni uważają, że Apple decydując się na przemianowanie zwykłego MB Alu na "Pro" doprowadziło tym samym do dewaluacji tego określenia. Czy ten MacBook faktycznie zasługuje na określenie "Pro"?

Recenzja iPhone 3GS – szybko, czyli normalnie

8 czerwca 2009 roku świat ujrzał iPhone 3GS. Po kilku miesiącach smartphone Apple wpadł także w naszego ręce. Oto 2-częściowa recenzja.

411641785174328230

Jest najmniejszy, najmniej wydajny, ale i najtańszy w swojej rodzinie. Mimo to posiada świetną matrycę, mocny procesor i jest jeszcze piękniejszy. Przyjrzeliśmy się bliżej najnowszemu 21,5-calowemu iMakowi 21,5”.

411641785174590374

Muszę przyznać, że takiej koncepcji nowego telefonu Apple jeszcze nie widziałem. Tym razem  orgutcayli z Flickra zaprezentował swój pomysł na iPhone 4G - ekran 1540 x 480 pikseli, dysk flash 120 GB i aparat 8 megapikseli. Co jeszcze znajdziemy “pod maską” panoramicznej wizji?

Apple to nie tylko sukcesy i innowacyjne pomysły. Apple to również kontrowersje oraz różnego rodzaju wpadki. Ostatnio w App Store pojawiła się problematyczna aplikacja, która po zaledwie 24 godzinach została usunięta. Jesteś ciekawy co „wstrząsnęło” opinią publiczną? Zapraszam do rozwinięcia.

Jak bezproblemowo przejść na nowy system dając sobie gwarancje maksymalnego zadowolenia ze Snow Leoparda?

Przeglądając nowe produkty firmy z Cupertiono zaprezentowane jesienią 2009 roku można popaść w zawrót głowy. Przygotowaliśmy listę 10 ważnych faktów i nowych technologii niedawno zaprezentowanych przez Apple, które mogłeś przeoczyć.

Jedni je uwielbiają za piękny wygląd, inni nienawidzą za małą użyteczność. Bywały przedmiotem wielu sporów i kontrowersji. Wszyscy się jednak zgodzą, że ich udomowienie zmieniło na zawsze formę korzystania z komputerów. Mowa oczywiście o myszkach Apple. Przyjrzyjmy się lepiej gryzoniom z Cupertino w naturalnym środowisku. Która z nich najbardziej Ci się podoba?

[photo position="inside"]55766[/photo]

Zaraz po przejściu z PC na Maka może dziwić wiele rzeczy na nowym komputerze. Mac OS X to rzeczywiście inny świat, niż Windows. Lista ta powstała, aby wskazać 10 zupełnie podstawowych różnic i ułatwić Wam przystosowanie się do nowych, lepszych realiów.

„Świeżo upieczony jabłecznik” -  dzikie Safari z przeglądarką Apple
„Świeżo upieczony jabłecznik” - dzikie Safari z przeglądarką Apple

Interesowałem się Safari jeszcze na komputerach PC. Wersje beta często odmawiały współpracy, drastycznie zamykając się w sobie. Teraz już wiem, że o każdą przeglądarkę trzeba się zatroszczyć. Bez odpowiednich dodatków staje się mniej ciekawa i użyteczna. Po przesiadce z peceta, szybko nawiązałem współpracę z makową Safari. Kilka chwil w Internecie i piękna przeglądarka Apple zmieniła się nie do poznania. Oto krótka historia mojego polowania na wtyczki, dodatki i nakładki. Zobaczcie co do tej pory upolowałem.

Jestem jeszcze świeżym switcherem, ale zdecydowanie nie żałuję przesiadki z głośnego blaszaka. Nie znaczy to jednak, że nie dostrzegam wad w Macintoshach i systemie Leopard. Lista jest długa, ale wybrałem 5 głównych cech, których nie lubię. Zgodzicie się ze mną?

Fot. clothfairy / Flickr
Fot. clothfairy / Flickr

Oglądanie filmów na pececie nie sprawiało mi przyjemności. Warczenie wentylatorów w blaszaku przebijało przez każdy dialog i muzykę w moim małym pokoju. Po przesiadce na Maka Mini komfort uległ wielkiej zmianie – mój komputer nareszcie stał się cichy. W dodatku poznałem prosty i intuicyjny program do odtwarzania nagrań video, czyli Front Row. To aplikacja stojąca w pierwszym rzędzie wśród programów do odtwarzania filmów. I chociaż standardowo nie współpracuje z napisami to wystarczy jednak kilka minut, aby tę funkcję zainstalować. Wtedy nie pozostaje już nic tylko zasiąść w wygodnym fotelu przed monitorem i włączyć pilotem ulubiony film. A do tego zjeść świeżą szarlotkę i mocną kawę, zamiast Coli i popcornu.

„Nie ma żadnych programów do wymiany plików na Maki ” - to jeden z pierwszych zarzutów, jakie usłyszałem przed zakupem produktu Apple. W rzeczywistości jest ich całkiem sporo. Rewelacyjny Transmission, kultowy µTorrent czy rozbudowany Vuze (dawny Azureus) – to tylko kilka najlepszych.

411641785176163238

Jest mi bardzo miło poinformować, że jako pierwsi w Polsce przedstawiamy dokładny test, nawigacji na iPhone’a. Wydatek 80 euro na aplikację powinien być poprzedzony wnikliwą analizą. Dlatego też sprawdziliśmy, czy warto bawić się w pojęcie „nawigacji na iPhonie”. Specjalnie dla Was, ściągnęliśmy z App Store - Sygic Mobile Maps Europe, który kandyduje do miana pierwszej nawigacji Turn-by-Turn. Takie rzeczy, tylko na Applemanii!

Postanowiłem przyjrzeć się z bliska jednemu z największych hitów App Store. Grze, która zgarnęła dziesiątki nagród oraz setki pozytywnych opinii. Aplikacji w której nie zdobywa się punktów, nie goni się za wysokim High Scorem. Tutaj chodzi o spokój, czystość ducha, o filozofię Zen!

Niektórych gier nie lubię po prostu recenzować. Nie dlatego, że gra mi się w nie jakoś specjalnie źle, ale dlatego, że przypominają mi o upływającym czasie. Przedmiot dzisiejszego iTestu dobitnie klasyfikuje mnie w kategorii graczy dinozaurów! Mimo wszystko zapraszam w podróż w komunistyczne lata osiemdziesiąte.

Pierwsze urodziny App Store o którym już co nieco napisaliśmy na łamach Applemani  nadal rozpalają umysły miłośników produktów* Apple’a*. W szczególności graczy, którzy za pośrednictwem iTunes ściągają na iPhone'a najnowsze aplikacje.  Aby przypodobać się tej części społeczności skupionej wokół firmy z Cupertino, Apple podało listę 30 swoich ulubionych aplikacji.

Cykliczny przegląd najpopularniejszych darmowych aplikacji dla iPhone'a i iPoda touch. Prowadzi Artur Strzyk.

„Najlepszy aparat to ten, który masz pod ręką” - twierdzi Chase Jarvis, znany fotograf. Pewnie dlatego, tak bardzo uwielbia swojego iPhone'a i fotografuje nim gdzie się da. Jarvis postanowił stworzyć aplikację, która pozwala wykonywać zdjęcia, edytować je wysokiej jakości filtrami oraz wysyłać do Internetu. Tak powstała The Best Camera, czyli aplikacja, która sprawiła, że polubiłem fotografowanie iPhonem.

[ankieta id="9"]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)