25 najpopularniejszych telefonów wśród czytelników Komórkomanii [I kwartał 2017]

Strona główna25 najpopularniejszych telefonów wśród czytelników Komórkomanii [I kwartał 2017]
05.04.2017 10:08
Smartfony
Smartfony
Źródło zdjęć: © Goodluz / depositphotos.com

Materiał o najpopuarniejszych telefonach 2016 roku wśród czytelników Komórkomanii cieszył się sporym zainteresowaniem, dlatego uznałem, że podobne zestawienia warto robić co kwartał. Oto najpopularniejsze telefony pierwszego kwartału 2017.

Od stycznia do marca odwiedziło nas 4,8 mln unikalnych użytkowników. Zestawienie oparte jest o dane zebrane przed Google Analyticsa od 1 stycznia do 31 marca 2017 i zawiera urzadzenia, które odpowiadały za największą część mobilnego ruchu.

Oczywiście zsumowałem wyniki różnych wariantów tego samego urządzenia, jeśli różnice między nimi są niewielkie (np. wersje Dual SIM i zwykłe).

*Niestety Google Analytics różne generacje iPhone'a traktuje jako jedno urządzenie; stąd pierwsze miejsce.

25 wymienionych telefonów (w tym różne iPhone'y liczone jako jedno urządzenie) od stycznia do marca wygenerowały na Komórkomanii 47,31 proc. mobilnego ruchu. Niewiele mniej niż wszystkie pozostałe razem wzięte.

Jak widać, zestawienia zdominowały telefony z górnej półki. Z tańszych telefonów wybiły się jedynie Huawei P8 Lite i P9 Lite. Firma twierdzi zresztą, że P8 Lite jest w Polsce najlepiej sprzedającym się telefonem w historii i jestem skłonny w to uwierzyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)