Namco rozmienia się na drobne, wydając Tekken Arena na urządzenia mobilne?

Namco rozmienia się na drobne, wydając Tekken Arena na urządzenia mobilne?
16.12.2013 00:22
Namco rozmienia się na drobne, wydając Tekken Arena na urządzenia mobilne?
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Namco obniża wartość słynnej marki, wydając Tekken Arena na urządzenia mobilne? Premiera Tekken Arena uszła mojej uwadze. Gra pojawiła się kilka dni temu na rynku, bez szumu. Głośno zrobiło się o niej później, gdy niezadowoleni fani zaczęli naśmiewać się z Namco. Czym podpadł japoński producent?

Tekken to dla wielu fanów kultowe mordobicie. Gry z tej serii zazwyczaj rozchodzą się w milionowych nakładach, pomimo że od premiery pierwszej części minęło już blisko 20 lat. W przypadku Tekken Arena może być odwrotnie. Fanom nie spodobał się bowiem pomysł połączenia znanej marki z prostą grą przeglądarkową.

Jeżeli graliście kiedyś w MMA Pro Fighter na Facebooku, to od razu będziecie wiedzieć, o co chodzi. Gracz wybiera jednego z 8 dostępnych zawodników z serii Tekken i prowadzi go na szczyt rankingów MMA. Nasz bohater zdobywa kolejne poziomy doświadczenia dzięki treningom oraz walkom z innymi przeciwnikami.

412069513383969702

Walka nie wymaga zręczności. Zapomnijcie o wirtualnej gałce czy przyciskach do kombosów. Występują bowiem statystyki oraz seria tekstowych komunikatów. Podobnie jak w grach przeglądarkowych większość pracy wykonujemy przed walką, inwestując w rozwój kilku umiejętności wojownika.

Trening oraz liczba walk, jakie możemy stoczyć, są uzależnione od wyczerpujących się punktów energii. Po jakimś czasie trzeba albo skorzystać z dostępnych mikrotransakcji, albo odczekać określoną ilość czasu. Kolejny tytuł freemium, który powinien zarobić sporo pieniędzy dla Namco?

412069513384166310

Fanom nie przypadła do gustu nowa gra. Mnie również pomysł wydania Tekkena w formie gry przeglądarkowej się nie spodobał. Pomimo że opis aplikacji sugeruje grafikę w jakości HD, w rzeczywistości obserwujemy tylko ładne ręcznie rysowane tła. O trójwymiarowych animacjach nie ma mowy.

Dziwię się, dlaczego zdecydowano się na taki krok. Zmarnowano sporo czasu i pieniędzy na przygotowanie ryzykownego tytułu, który pomimo wykorzystania elementów uznanej marki głowy nie urywa. Na konsole wydano udaną i bezpłatną grę Tekken Revolution, która pokazała, w jakim kierunku można pójść.

Tekken Arena - Android - HD Gameplay Trailer

Zamiast sieciowych pojedynków na silniku Tekkena przygotowano namiastkę mordobicia nastawioną na mikrotransakcje. Zalety i wady (których jest znacznie więcej) nowej produkcji Namco możecie poznać sami, pobierając bezpłatne wersje z Google Play oraz App Store. Komentarze pod wpisem są do Waszej dyspozycji. Dajcie znać, czy gra się Wam podoba.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)