Naprawdę koszerne telefony dla ortodoksyjnych Żydów

Naprawdę koszerne telefony dla ortodoksyjnych Żydów

Alcatel
Alcatel
Paweł Żmuda
11.05.2011 09:20, aktualizacja: 11.05.2011 11:20

Większość użytkowników komórek nie wyobraża sobie urządzenia bez gier, dodatkowych aplikacji czy dostępu do Sieci. Są jednak miejsca, w których wszystko poza dzwonieniem jest niepożądane. Izraelska sieć komórkowa wprowadza właśnie na rynek pierwszy prawdziwie koszerny telefon. Czym oprócz menu w języku jidysz ma przyciągnąć ortodoksyjnych Żydów?

Komórki, które z nazwy są koszerne, nie są nowością na rynku telefonów w Izraelu, jednak dopiero teraz operator Accel Telecom wprowadza do swojej oferty urządzenie w 100% spełniające wymogi koszerności. Komórka produkowana jest przez firmę Alcatel-Lucent. Jakie są jej możliwości?

Nie da się pisać SMS-ów, nie ma aplikacji do obsługi poczty czy Facebooka ani dostępu do Internetu. Telefonu nie wyposażono nawet w aparat fotograficzny, a dzwoniąc w szabas, Żydzi muszą liczyć się z dużo wyższymi rachunkami za rozmowy (w przeliczeniu prawie 8 zł za minutę).

Komórka wyposażona w interfejs przetłumaczony na język jidysz ma także preinstalowane tradycyjne dzwonki połączeń. Z urządzeń nie da się dzwonić pod numery sekstelefonów. Przedstawiciele operatora przewidują, że w ich kraju urządzenie może zostać zakupione nawet przez około 400 tysięcy ortodoksyjnych Żydów. Ciekawe, czy tyle samo osób kupuje telefony dla seniorów...

Źródło: reuters

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)