Następca Gorilla Glass ujawniony. Nadchodzi szkło Corning Lotus Glass

Następca Gorilla Glass ujawniony. Nadchodzi szkło Corning Lotus Glass31.10.2011 07:00
Fot. Slashgear.com
Fot. Slashgear.com
Paweł Żmuda

Zalet szkła Gorilla Glass nie trzeba chyba wymieniać. Popularna technologia firmy Corning sprawia, że wyświetlacze telefonów są odporne na zarysowania i zniszczenia np. w wyniku upadku. Teraz pojawiło się jeszcze lepsze szkło ochronne dla ekranów LCD i OLED. Nadchodzi Lotus Glass.

Producent zapewnia, że dzięki nowemu procesowi wyżarzania (m.in. przetrzymywanie materiału w bardzo wysokiej temperaturze) szkło będzie niezwykle odporne uszkodzenia mechaniczne. Ekrany pokryte Lotus Glass mają reagować na dotyk znacznie lepiej od tych z Gorilla Glass. Lotus Glass zostanie wykorzystywane w dużych wyświetlaczach o wysokich rozdzielczościach, zarówno w smartfonach, jak i tabletach. Maksymalny rozmiar tafli Lotus Glass to 2200 x 2500 mm.

Przedstawiciele firmy Corning nie poinformowali jeszcze, którzy producenci zainteresowali się nowym rozwiązaniem. Można oczekiwać, że z Lotus Glass skorzystają wszystkie firmy, które z powodzeniem wykorzystują Gorilla Glass w swoich produktach, np. Motorola, HTC czy Samsung.

Według informacji udzielonych przez Corninga nowe szkło trafiło już do produkcji. Niestety data komercyjnego, rynkowego debiutu nie jest jeszcze znana.

Źródło: slashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)