Wygląda na to, że Microsoft szykuje następcę fotograficznej Lumii 1020

Strona głównaWygląda na to, że Microsoft szykuje następcę fotograficznej Lumii 1020
16.06.2015 08:01
Nokia Lumia 1020
Nokia Lumia 1020
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Nie raz już pisałem, że fanom Lumii brakuje nowych modeli z wyższej półki. Na szczęście najwidoczniej trwają pracę nad modelem, który spełniłby ich marzenia. Byłaby to następczyni Lumii 1020 z zapewne jeszcze lepszym aparatem.

Microsoft ostatnio regularnie pokazuje nowe urządzenia, ale są to przedstawiciele średniej i niższej półki. Nadal flagowcem jest Lumia 930, a na Lumię Talkman, która mogłaby ją zastąpić w tej roli i nieco większą wersję Cityman poczekamy jeszcze kilka miesięcy. Wśród tych licznych przecieków cały czas było cicho o następcy modelu 1020, który stawiałby na ponadprzeciętne możliwości fotograficzne nawet na półce topowych smartfonów. Teraz dobrze znany fanom technologii @evleaks zamieścił na swoim Twitterze takie zdjęcie.

Zdjęcie prawdopodobnie przedstawia aparat podobny do tego, który widać na samej górze, czyli Lumii 1020. Blass dodał ponadto, by fani Windowsa nie tracili nadziei. Internauci nie mają żadnych wątpliwości co do tego, że mówimy o kolejnej generacji fotograficznego Windows Phone'a.

Pojawienie się Lumii 1040 (lub innej z aparatem o wysokiej rozdzielczości) jest moim zdaniem bardzo prawdopodobne, ale będziemy musieli na nią poczekać co najmniej kilka miesięcy. Microsoft na razie skupia się na odświeżaniu swojego portfolio i pokazuje coraz mocniejsze urządzenia, a przed tym fotograficznym potworem są w kolejce jeszcze obydwie wersja Lumii 940, które poznamy prawdopodobnie jesienią razem z debiutem Windows 10 na smartfony.

Aparat Lumii 1020 ze względu na dużą matrycę o wysokiej rozdzielczości i niezłą optykę starzeje się bardzo wolno, ale pozostałe podzespoły (na czele ze starym procesorem) nie są już pierwszej świeżości, więc debiut następcy byłby wskazany. Mam więc nadzieję, że ostatnie przecieki się potwierdzą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)