Następca modelu HTC One wycieka na zdjęciach. Jest też wstępna specyfikacja

Następca modelu HTC One wycieka na zdjęciach. Jest też wstępna specyfikacja

HTC M8 (fot. unwiredview.com)
HTC M8 (fot. unwiredview.com)
Miron Nurski
08.11.2013 08:00, aktualizacja: 08.11.2013 09:00

Od dnia premiery smartfona HTC One minie wkrótce 9 miesięcy, więc możemy się domyślać, że jego następca zadebiutuje w ciągu kilkunastu tygodni. Nic zatem dziwnego, że już pojawiają się pierwsze przecieki na jego temat.

Kilka dni temu @evleaks donosił na Twitterze, że pierwszym urządzeniem z nakładką Sense w wersji 6.0 będzie model o nazwie HTC M8. Biorąc pod uwagę fakt, że nazwa kodowa One'a to M7, chodzi zapewne o przyszłorocznego flagowca. Teraz HTC M8 (a właściwie jego obudowa) wycieka ponownie na fotkach, które możecie zobaczyć powyżej.

Wprawdzie na zdjęciach uwieczniono jedynie tylną część obudowy, ale wiemy dzięki temu, że Tajwańczycy nie planują żadnych rewolucyjnych zmian we wzornictwie i że nadchodzący flagowiec będzie wyglądał podobnie do przedstawicieli linii One.

Nie obyło się jednak bez kilku drobnych zmian, z których najbardziej intrygujący jest dodatkowy otwór ulokowany nad obiektywem aparatu. Co znajdzie się w tym miejscu? Tego na razie nie wiadomo, ale część osób spekuluje, że będzie to czytnik linii papilarnych podobny do tego, który trafił na pokład phabletu One Max. Teoria ta budzi jednak wątpliwości, ponieważ otwór zdaje się za mały, a ulokowanie go tak wysoko raczej nie wpłynęłoby pozytywnie na komfort użytkowania. Z drugiej strony trudno oczekiwać, by topowy smartfon nie miał czytnika biometrycznego.

[solr id="komorkomania-pl-195560" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2799,htc-one-max-w-naszych-rekach-zobaczcie-pierwsza-polska-wideoprezentacje" _mphoto="20131014-163804-270x152-174f6efb.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4703[/block]

Istnieje też raczej niewielkie prawdopodobieństwo, by miał się tam znaleźć dodatkowy mikrofon lub głośnik, ponieważ HTC jest - słusznie zresztą - dumne ze swoich głośników BoomSound umiejscowionych na przednich panelach jego urządzeń, więc odejście od sprawdzonych rozwiązań nie byłoby raczej dobrym pomysłem.

W każdym razie w sieci pojawiły się również pierwsze przecieki na temat specyfikacji HTC M8, która miałaby obejmować Snapdragona 800, 3 GB pamięci RAM oraz 5- lub 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K.

[solr id="komorkomania-pl-197438" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2722,czy-kilka-zmian-moze-sprawic-ze-htc-wyjdzie-na-prosta" _mphoto="htc-reklama-z-trollami-1-5c97605.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4704[/block]

Jedną z najbardziej intrygujących niewiadomych pozostaje nazwa urządzenia. Sam jestem ciekaw, co wymyślą Tajwańczycy. HTC One 2? HTC Two? A może - jak żartują niektórzy - HTC OnePointFive? Wszystko powinno się wyjaśnić na początku przyszłego roku, ponieważ M8 zostanie zaprezentowany najpewniej na przełomie lutego i marca.

Źródło: Unwired ViewEngadgetTwitter

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)