Następcy gorsi od oryginału: Nokia 5800i XM i Samsung Galaxy Lite

Następcy gorsi od oryginału: Nokia 5800i XM i Samsung Galaxy Lite01.08.2009 14:00
nokia-5800i-xpressmusic
nokia-5800i-xpressmusic
Katarzyna Pura

Czytasz tytuł posta raz, czytasz drugi i trzeci - coś Ci nie pasuje? No pewnie, mnie też, bo jak następcy dość dobrych telefonów mogą być gorsi od oryginałów? Dobre pytanie, odpowiedzi na nie niestety nie znam... Nokia 5800 XpressMusic i Samsung Galaxy doczekają się swoich następców, ale od razu mówię - nie bądźcie zdziwieni tym, co zaraz przeczytacie - na pewno Was to nie zachwyci.

Z biegiem lat producenci telefonów przyzwyczaili nas już, że jeżeli dodają literkę "i" do nazw swoich modeli, to znaczy, że są chociaż ciut lepsze od swoich poprzedników. Niestety, nie w tym przypadku.

Jak zaraz napiszę jedno zdanie o funkcjach Nokii 5800i XpressMusic to chyba wszyscy pomyślą, że fiński producent schodzi na psy. Ale może jednak niekoniecznie. Następca bardzo popularnej Nokii 5800 XM pozornie niczym się nie różni od oryginału, ma takie same funkcje, lecz nie do końca... uwaga... nie posiada WiFi!

Nokia zastosowała taką kosmetyczną zmianę w swoim nieźle sprzedającym się modelu, by jego następca 5800i sprzedawał się jeszcze lepiej. Atutem tego telefonu ma być niższa cena, a co za tym idzie - ma się lepiej sprzedawać. Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy telefon, który nie ma WiFi może się dobrze sprzedać - w końcu duża część potencjalnych klientów (a może nawet większość?) szuka modeli wyposażonych w WiFi! Ale wspomnijmy w tym miejscu model LG Cookie, który tej łączności nie posiada, a sprzedaje się dalej jak ciepłe ciasteczka (żeby nie powiedzieć bułeczki).

We wstępie posta wspomniałam również o następcy Samsunga Galaxy i7500 - także i ten model nie doczeka się lepszej kontynuacji.

Pierwsza, a zarazem najbardziej widoczna zmiana, to przestawienie dwóch cyferek w nazwie - następca oryginału będzie się nazywał Galaxy i5700, określany także Galaxy Lite. Powyższa zmiana może świadczyć o usunięciu z modelu łączności HSPA, co za tym idzie - i5700 będzie wolniejszy od poprzednika.

Kolejną zmianą może być również zastąpienie wyświetlacza AMOLED tradycyjnym LCD i, co ważne, w rozdzielczości QVGA (320x240) a nie jak to było w oryginale - HVGA (320x480). No cóż, tutaj się dziwić akurat nie powinniśmy, bo producent już wcześniej zapowiadał wprowadzenie na rynek telefonów z Androidem z ekranami LCD.

Dzięki tym zmianom Samsung Galaxy Lite również powinien być sprzedawany w trochę niższej cenie.

Co sądzicie? W końcu mamy kryzys...

Źródło: Unwired ViewTelepolis

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)