Nastolatki i dorośli a wykorzystanie smartfonów

Z jakich funkcji najczęsciej korzystają nastolatki? | Flickr
Z jakich funkcji najczęsciej korzystają nastolatki? | Flickr
Kamil Homziak

04.08.2011 15:48, aktual.: 04.08.2011 17:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oczywistym jest, że każdy z nas użytkuje telefon w inny, specyficzny dla siebie sposób. Potrzeby te jednak zmieniają się wraz z wiekiem. Jak bardzo, postanowił sprawdzić Ofcom, publikując raport porównujący m.in. wykorzystanie smartfonów przez dorosłych i nastolatków.

Ogólnie, najpopularniejszym smartfonem okazał się iPhone. Co ciekawe jednak, nastolatki z Wielkiej Brytanii cenią sobie słuchawki BlackBerry, których domyślnym przeznaczniem jest rynek biznesowy. Na Wyspach Brytyjskich smartfona posiada 58% dorosłych mężczyzn oraz 42% dorosłych kobiet. Wśród nastolatków proporcje są odwrotne: 52% dziewcząt i 48% chłopców. Do bycia uzależnionym od telefonu przyznaje się 37% dorosłych oraz 60% młodzieży.

Wykorzystanie telefonów przez dorosłych i nastolatków | Ofcom
Wykorzystanie telefonów przez dorosłych i nastolatków | Ofcom

Osoby pełnoletnie częściej używają telefonu do wysyłania maili, przeglądania informacji, oglądania materiałów wideo czy korzystania z nawigacji GPS. Nastolatkom z kolei czas częściej zabiera korzystanie z serwisów społecznościowych, słuchanie muzyki, granie i pobieranie aplikacji czy też robienie zdjęć lub filmów. A jakie są Wasze nawyki? I pomyśleć, że w zamyśle telefon miał służyć głównie do komunikacji głosowej...

Źródło: BBC

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)