Nasz czytelnik w dwa tygodnie zebrał kilkadziesiąt modeli Nokia. Ma unikatowy model 7700

Nasz czytelnik w dwa tygodnie zebrał kilkadziesiąt modeli Nokia. Ma unikatowy model 7700

Fragment kolekcji Krzyśka
Fragment kolekcji Krzyśka
Jan Blinstrub
15.10.2013 15:27, aktualizacja: 15.10.2013 17:27

Jakiś czas temu dostaliśmy mail od naszego czytelnika Krzyśka. Napisał, że zaczął niedawno kolekcjonować telefony Nokia. Pomyślałem, że znalazł gdzieś na strychu kilka modeli z lat 90. i na tym jego zbiory się kończą. Trochę bez przekonania zapytałem, jakie ma egzemplarze. Szybko okazało się, że nie doceniłem jego możliwości.

Krzysiek podesłał mi listę 64 urządzeń oraz kilkunastu oryginalnych pudełek, które zebrał w nieco ponad dwa tygodnie. To imponujący wynik a jego zbiory cały czas rosną.

Zapytałem jak rozpoczęła się jego przygoda z urządzeniami Nokia. Okazało się, że nie od dziś jest wielkim fanem fińskiej marki.

Telefonami Nokia zacząłem się interesować kilkanaście lat temu i już wtedy "zakochałem" się w nich. Pomyślałem, że fajnie byłoby mieć wszystkie modele, ale to było raczej takie gadanie; w tamtych czasach przewinęło się przez moje ręce kilkadziesiąt/kilkaset modeli Nokii i cieszyło mnie że znalem każdy numer modelu na pamięć.

Krzysiek na start wyznaczył sobie bardzo ambitny cel. Kolekcjonowanie Nokii postanowił rozpocząć od modelu Nokia 7700 który… nigdy nie trafił do sprzedaży.

Obraz
Kilka lat temu bardzo zainteresował mnie prototyp Nokia 7700. [...] Model ten nie był nigdy oferowany w sprzedaży, był przeznaczony wyłącznie do testowania multimediów.

Zacząłem zbierać wszystkie informacje na jego temat i szukać go wszędzie, gdzie było to możliwe. Niestety bez skutku. Powiedziałem sobie ze jeżeli chcę kolekcjonować modele Nokii, to muszę zacząć od modelu 7700, bo każdy inny można łatwo zdobyć.

Sprawdźcie w Sieci, a przekonacie się, że nie jest łatwo zdobyć działający egzemplarz Nokii 7700. Nasz czytelnik w sierpniu tego roku przypadkiem trafił na wideo z tym urządzeniem zrealizowane przez czeską stronę Mobilmania.cz, Wysłał mail, rozpoczął negocjacje i po kilku dniach ruszył do Ostrawy, by odebrać wymarzone urządzenie. Wkrótce po tym wydarzeniu rozpoczął poszukiwania innych egzemplarzy.

Interesują go wyłącznie sprawne modele, najlepiej z oryginalnymi akcesoriami i pudełkiem. Teraz koncentruje się przede wszystkim na modelach oznaczonych czterema cyframi i urządzeniach z serii N i E. Narzucił sobie wysokie tempo i w jego kolekcji zaczęły się pojawiać inne rzadkie egzemplarze - między innymi Nokia 7710 w świetnym stanie. Nawiązał także kontakt z kolekcjonerami z innych państw.

Krzysiek wyszukuje interesujące go modele przede wszystkim w internetowych serwisach z ogłoszeniami. Przegląda także zagraniczne strony. Jego kolekcja szybko się rozszerza, ale zdobycie wszystkich urządzeń jest ambitnym celem - Nokia produkuje telefony przenośne od ponad trzydziestu lat i wprowadziła  na rynek setki modeli (zobaczcie listę). Krzysiek już teraz zainwestował w swoje zbiory równowartość kilku topowych smartfonów a lista wydatków nadal jest długa. Nie brakuje mu jednak determinacji.

PS

Być może są wśród was inni kolekcjonerzy urządzeń Nokia, którzy chcą nawiązać kontakt. Jeśli tak, to adres e-mail Krzyśka: axel666(at)op.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)