Nawet Apple odradza instalację testowych wersji oprogramowania

Nawet Apple odradza instalację testowych wersji oprogramowania

Nawet Apple odradza instalację testowych wersji oprogramowania
Krystian Bezdzietny
28.06.2011 12:00, aktualizacja: 28.06.2011 14:00

Kilka dni temu Apple udostępnił swoim deweloperom pierwszą wersję testową oprogramowania iOS 5 i wszyscy hucznie rzucili się do aktualizowania swoich urządzeń. Nowe oprogramowanie zostało zainstalowane nie tylko przez deweloperów, ale również zwykłych użytkowników, którzy dziś plują sobie w brodę. Zobaczmy, dlaczego nawet Apple odradza instalację testowych wersji oprogramowania.

Praktycznie rzecz biorąc, jeśli nie jesteś deweloperem z prawdziwego zdarzenia, a jedynie zapłaciłeś 100 dolarów, aby móc uzyskać ten status i czerpać z niego korzyści, to powiedzmy, że straciłeś niemal 300 złotych. Jeśli oprócz tego, twoje urządzenie z iOS, na przykład iPhone, jest jedynym urządzeniem służącym komunikacji, na którym zainstalowałeś testową wersję oprogramowania, to już w ogóle jest nieciekawie.

Kogokolwiek byś nie zapytał: przedstawiciela Apple'a, dewelopera, czy zwykłego, zorientowanego w temacie użytkownika - wszyscy odradzą ci instalację iOS w wersji beta. Ten rodzaj softu jest zawsze pełen różnych błędów, wiele dotychczas działających aplikacji w ogóle się na nim uruchamia, a do tego ze wszystkich zapowiedzianych przez Apple'a funkcji nowego systemu, beta oferuje tylko wybrane - reszta przychodzi później. Ponadto, jeśli twoje urządzenie z testową wersją oprogramowania się zepsuje, to sprzedawca ma pełne prawo odmówić ci naprawy. Nie trzeba już chyba wspominać, że testowe wersje oprogramowania są znacznie bardziej narażone na wirusowe infekcje niż wersje oficjalne, a i z jailbreakiem nierzadko bywają problemy.

Jak czytamy na oficjalnym forum Apple:

Apple NIE zaleca instalacji którejkolwiek wersji beta na urządzeniu, które jest przez ciebie używane na co dzień. Jeśli dane są dla ciebie ważne i potrzebujesz swojego telefonu lub iPada do codziennych czynności, to pomyśl zanim zainstalujesz betę. Może ona powodować awarie telefonu, co doprowadzi do utraty danych, lub nawet trwałego zepsucia urządzenia. Jeśli zainstalujesz betę na swoim telefonie i zechcesz wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania to wiedz, że Apple takiej opcji nie oferuje.

Betę powinieneś instalować tylko po to, aby testować tworzone przez ciebie aplikacje, a nie żeby zaimponować znajomym nowymi funkcjami.

Jeśli się dobrze rozglądniesz w Sieci, to znajdziesz mnóstwo różnych narzekań na funkcjonowanie iOS 5 beta 2. Na przykład w ogóle nie działa usługa FaceTime, a użytkownicy skarżą się, że nowa aplikacja do odtwarzania multimediów na iPadzie jest "okropna", po czym dodają: "no, ale czego można oczekiwać od bety".

A czy ktoś z was zainstalował jedną z wersji testowych iOS 5 i teraz ma z tym problem?

Źródło: AppAdvice

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)