Nawet do 2 mln POI od pkt.pl w NaviExpert

Nawet do 2 mln POI od pkt.pl w NaviExpert

Nawet do 2 mln POI od pkt.pl w NaviExpert
Zbyszek Kowal
10.08.2011 03:53, aktualizacja: 10.08.2011 05:53

Spółka pkt.pl nawiązała współpracę z firmą NaviExpert. Dzięki temu, użytkownicy popularniej nawigacji mobilnej otrzymają docelowo dostęp do danych kontaktowych  i lokalizacyjnych ponad 2 mln punktów POI. Wśród nich znajdą się m.in. punkty usługowe, placówki gastronomiczne i kulturalne oraz instytucje publiczne z bazy pkt.pl.

NaviExpert to jedna z najpopularniejszych mobilnych nawigacji GPS. Obecnie z aplikacji w Polsce korzysta ponad 1,4 mln użytkowników. Aplikacja jest preinstalowana przez wiodących krajowych operatorów sieci komórkowych i kompatybilna z ponad 300 modelami telefonów takich firm, jak: Sony Ericsson, Nokia, Samsung, LG, ZTE, BlackBerry, HTC, Huawei czy Motorola.

W wyniku współpracy pkt.pl i NaviExpert użytkownicy nawigacji otrzymają docelowo dostęp do bogatej bazy nowych punktów POI, obejmującej ponad 2 mln firm. Dzięki temu, bez względu na miejsce w którym w danej chwili się znajdą, będą w stanie szybko odnaleźć oraz dotrzeć czy skontaktować się z wybraną placówką z bazy. Ponadto klienci biznesowi pkt.pl, jako jedyni na rynku, otrzymają możliwość prezentowania w nawigacji NaviExpert firmowych danych kontaktowych w ramach bazy POI. Dodatkowo poszczególne punkty POI będę mógłby być tagowane słowami kluczowymi, znaczkiem rekomendacji oraz pozycjonowane w wynikach wyszukiwania.

Coraz większą rolę w komunikacji firma-klient odgrywa Internet oraz natychmiastowy dostęp do informacji. Dlatego też systematycznie rozwijamy nowe rozwiązania mobilne dedykowane dla smartfonów. Cieszymy się, że dzięki współpracy z NaviExpert możemy zaoferować użytkownikom i naszym klientom kolejne innowacyjne, unikatowe rozwiązanie, umożliwiające odnalezienie oraz szybkie dotarcie do pożądanych usług czy produktów, bez konieczności tracenia cennego czasu - mówi Piotr Strzałkowski, Prezes Zarządu pkt.pl.
Cieszymy się, ze współpracy z pkt.pl. Wierzymy, że dzięki połączeniu potencjału naszych firm, użytkownicy nawigacji NaviExpert będą mogli, dzięki tak obszernej bazie użytecznych miejsc tzw. POI, w jeszcze większym stopniu i z większą łatwością korzystać z możliwości lokalizacyjnych i nawigacyjnych naszej aplikacji. – mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.

Mobilne nawigacje cieszą się coraz większą popularnością. Z danych producenta NaviExpert wynika, że do końca 2012 r. liczba użytkowników tej aplikacji na polskim rynku osiągnie poziom 2 mln osób. Obecnie, co miesiąc z oprogramowania regularnie korzysta ponad 1 mln osób. Od początku roku użytkownicy NaviExpert wyznaczyli ponad 10 mln tras. Do tej pory do ich dyspozycji było ponad 300 tys. komercyjnych POI, takich jak hotele, restauracje czy autoserwisy. Już wkrótce ta baza znacznie się powiększy.

Nawigacja NaviExpert, poza bogatą bazą punktów POI, oferuje użytkownikom m.in. dostęp do technologii Community Traffic online, umożliwiającej skrócenie czasu podróży o 10% do 50%. Aplikacja analizuje informacje pochodzące od wielotysięcznej społeczności użytkowników NaviExpert i profesjonalnego monitoringu floty ponad 100 tysięcy pojazdów. Na podstawie tych danych planowany jest przebieg trasy z pominięciem najbardziej zakorkowanych odcinków dróg.

Ponadto NaviExpert posiada aktualną bazę utrudnień drogowych i fotoradarów. Nawigacja umożliwia również planowanie tras pieszych oraz przejazdów środkami komunikacji miejskiej, wyznaczając najszybsze połączenia. Więcej informacji na temat nawigacji NaviExpert można znaleźć pod tym adresem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)