Nawigacja Google dla iPhone'a

Nawigacja Google dla iPhone'a
Paweł Cebula

29.10.2009 15:00, aktual.: 29.10.2009 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spore zainteresowanie wzbudziła informacja, że Google stworzyło własną darmową aplikację nawigacyjną, która dedykowana jest dla urządzeń z zainstalowanym Androidem. Posiadacze iPhone'ów nie powinni czuć się pokrzywdzeni, bo Google zapowiada wypuszczenie takiej aplikacji również dla nich.

Osobiście nie popadłem w zbyt duży zachwyt, gdy Google zaprezentowało swoją "nawigację". Powodów jest kilka. Przede wszystkim, osoby z niej korzystające będą musiały liczyć się z koniecznością pobrania sporej ilości danych - mapy i informacje na nich zamieszczone nie znajdują się w pamięci urządzenia, tylko w Internecie. W polskich realiach wiązać to się będzie z naprawdę sporymi kosztami.

Pozostając przy naszych polskich realiach - warto również wspomnieć o dokładności Map Google. O ile w przypadku największych państw i miast można być spokojnym, to mam poważne wątpliwości odnośnie tego, jak taka nawigacja poradzi sobie w przypadku mniejszych miejscowości na terenie naszego kraju.

Google zadeklarowało już, że powstanie specjalna wersja nawigacji dla iPhone'a i trafi ona do AppStore. Pozostaje pytanie, czy Apple zaakceptuje tę aplikację? Chyba nie ma innej możliwości, patrząc na to, ile konkurencyjnych produktów trafiło do tej pory do sklepu z aplikacjami Apple.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)