Neuroshima Hex na iPhone’a [wideo]

Neuroshima Hex
Neuroshima Hex
Zbigniew Kowal

28.09.2010 13:20, aktual.: 28.09.2010 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie każdy o tym wie, ale Polacy potrafią projektować naprawdę ciekawe i dobre gry planszowe. Wybitnym tego przykładem jest Neuroshima Hex autorstwa Michała Oracza, wydana nakładem wydawnictwa Portal. Okazuje się, że gra oparta na tym systemie robi również zawrotną karierę w App Store.

Neuroshima Hex to prawdziwy fenomen. Zazwyczaj gry planszowe nie wzbudzają wielkich emocji w sklepie Apple’a. Świat kocha gry zręcznościowe, match 3 lub trójwymiarowe gry akcji. Jednak dla tej logiczno-taktycznej strategii użytkownicy iPhone'ów oraz iPodów Touch zrobili wyjątek.

Obraz

Akcja gry toczy się w postnuklearnym świecie, w którym różne siły ścierają się o prawo do przeżycia. Rozgrywka toczy się na planszy podzielonej na 19 heksagonalnych pól. Naszym zadaniem jest wcielić się w jedną z czterech armii: Maszyny Molocha, Posterunek, Mutanci Borgo lub gang Hegomonii, wyrażonych za pomocą 35 heksagonalnych żetonów każda.

Za przeniesienie planszówki na urządzenia z iOS na pokładzie odpowiada polska firma Big Daddy’s Creations. Moim skromnym zdaniem gra ma ogromną szansę na odniesienie sukcesu. Jeśli współpraca z wydawnictwem Portal będzie przebiegać pomyślnie, to możemy spodziewać się więcej wspaniałych gier w tych klimatach.

Neuroshima Hex Trailer

Jeśli zainteresował Was temat Neuroshima Hex, to odsyłam do App Store. Gra kosztuje 2,39 euro. Dla maniaków jest to cena z pewnością do przeskoczenia. Miłego grania!

Źródło: Simblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)