Pierwsze wzmianki i iPhonie Nano po raz pierwszy pojawiły się na łamach serwisu Bloomerang. Nieco później The Wall Street Journal potwierdziło te plotki, donosząc, że miniaturka będzie o połowę mniejsza od pierwowzoru, a w sprzedaży pojawi się już latem tego roku.
Głośno zrobiło się również o tym, jakoby iPhone 5 miał mieć ekran o przekątnej 4 cali. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to po prostu nie w stylu Apple'a. Z drugiej strony – wszyscy pozostali producenci mają w swoim portfolio jeszcze większe smartfony. W dzisiejszych czasach trzeba być konkurencyjnym w każdej dziedzinie.
Jak już wspomniałem we wstępie, wszystkiemu zaprzecza New York Times. Głównym powodem ma być niechęć firmy do powrotu do ekranu o rozdzielczości 320 x 480, w który iPhone Nano miałby być wyposażony. Wszystkie nowe gry optymalizowane są pod kątem Retiny.
Źródło: Unwired view