Nexus 10 zostanie wyprodukowany przez… LG?

Nexus 10 zostanie wyprodukowany przez… LG?
18.11.2013 04:13
Nexus 10 zostanie wyprodukowany przez… LG?
Źródło zdjęć: © fot. phonearena.com

Google w tym roku już dwukrotnie prezentowało nowe urządzenia z serii Nexus, lecz wciąż nie doczekaliśmy się premiery długo oczekiwanego Nexusa 10. Kolejne przecieki na jego temat nie przestają się jednak pojawiać, a ostatnie są dość zaskakujące.

Nexus 10 to jedno z najbardziej intrygujących urządzeń ostatnich miesięcy, bo niemal wszystkie doniesienia na jego temat całkowicie przeczą wcześniejszym. Co przy tym istotne, różnice nie dotyczą plotek na temat wyglądu, wersji kolorystycznych, ceny, daty premiery ani nawet specyfikacji, lecz… producenta.

Ze względu na to, iż za produkcję ubiegłorocznego modelu odpowiadał Samsung, przez dłuższy czas wydawało się, że podobnie będzie w przypadku jego następcy. Zdawały się to zresztą potwierdzać pierwsze przecieki, które w sieci pojawiły się już w lipcu. Kilka tygodni później zaczęło się już jednak mówić o Asusie, a wszystko przez zrzut ekranu pochodzący rzekomo z komputerowego systemu inwentaryzacji brytyjskiej sieci sklepów PCWorld, który wylądował na Twitterze.

Przez kolejne tygodnie przecieków związanych z Nexusa 10 Samsunga pojawiało się w sieci niemal tyle samo, co tych na temat Nexusa 10 Asusa. Ostatecznie może się jednak okazać, że prawda nie leży ani po jednej, ani po drugiej stronie, ani nawet po środku, lecz zupełnie na zewnątrz, gdyż w miniony weekend sprawy obrały nieoczekiwany obrót.

Użytkownik Reddita o nicku n10tipster podający się za pracownika brytyjskiej sieci O2 opublikował wpis, w którym – poza oświadczeniem, iż nienawidzi swojej pracy – zamieścił grafikę pochodzącą ponoć z bazy danych operatora. Uwieczniono na niej urządzenie podpisane jako Nexus 10 z ceną 299 funtów (ok. 1500 zł).

412061316791337894
Źródło zdjęć: © fot. reddit.com

Następnego dnia inny użytkownik tego samego serwisu – sjunv - opublikował kolejne zdjęcie przedstawiające ten sam tablet, ale tym razem podpisany jako LG-V510. Wynikałoby więc z tego, że druga generacja 10-calowego tabletu Google’a zostanie wyprodukowana przez LG.

412061316791468966
Źródło zdjęć: © fot. phonearena.com

Warto tutaj przypomnieć, że jakiś czas temu urządzeniu o takiej nazwie kodowej przyznano certyfikat Bluetooth. Wtedy jednak spekulowano, że będzie to znany z ostatnich plotek Nexus 8.

Cała sprawa jest zatem mocno zagmatwana i nie wiadomo już, w które przecieki można wierzyć, a w które nie. Niewykluczone jednak, że wszystko wyjaśni się już 22 listopada, bo właśnie wtedy – według kolejnych przecieków ;) – Nexus 10 zostanie oficjalnie zapowiedziany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)