Nexus 5X i 6P w benchmarkach. Czy nowości okazały się dużo wydajniejsze od dwuletniego Nexusa 5?

Nexus 5X i 6P w benchmarkach. Czy nowości okazały się dużo wydajniejsze od dwuletniego Nexusa 5?

Nexus 5X i 6P
Nexus 5X i 6P
Źródło zdjęć: © Google
Konrad Błaszak
19.10.2015 11:30, aktualizacja: 19.10.2015 13:30

Modele Nexus 5X oraz 6P zostały pokazane kilka tygodni temu, ale dopiero teraz została sprawdzona ich moc, ponieważ trafiły do popularnych benchmarków.

Nexusy są referencyjnymi urządzeniami Google'a, które mają pokazywać możliwości Androida oraz nowe technologie i rozwiązania. Oczywiście również pod względem mocy powinny to być produkty wyróżniające się na rynku, ale czy rzeczywiście tak jest? Sprawdził to redaktor serwisu Liliputing, który porównał wydajność nowych przedstawicieli tej serii do Nexusa 5 pokazanego w 2013 roku. Wszystko można zobaczyć na filmie.

Benchmarks: Nexus 6P vs Nexus 5X vs Nexus 5

Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy jest to, że w wielu przypadkach to dwuletni Nexus 5 okazywał się szybszy, uruchomienie zajęło mu mniej czasu, a benchmarki kończył wcześniej niż reszta. Oczywiście w wynikach nie mógł on się równać z konkurentami, ponieważ ma "tylko" Snapdragona 800, a Nexus 5X i 6P odpowiednio Snapdragona 808 oraz układ oznaczony numerem 810. Poniższe wykresy dokładnie pokazują różnice w konkretnych testach.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Żadnym zaskoczeniem nie jest to, że nowe Nexusy poradziły sobie lepiej w benchmarkach, ale dwuletni model wcale nie został tak daleko z tyłu i przeważnie był tuż za 5X. Niektórych testów starszy wariant po prostu nie mógł uruchomić (32-bitowy procesor). Warto również zauważyć, że P6 nie jest królem wydajności, ponieważ taki Samsung Galaxy S6 edge+ w AnTuTu osiąga ponad 10 tysięcy punktów więcej. Mimo tego mocy nikomu nie zabraknie.

Oczywiście nie tylko moc jest ważna, ponieważ Nexus 5X oraz 6P mają masę innych usprawnień w stosunku do zwykłej piątki. Część nowości zdradzili też pracownicy Google'a w przeprowadzonym ostatnio AMA (Ask Me Anything). Warto w tym miejscu przypomnieć, że większy wariant ma także jeden z najlepszych aparatów dostępnych obecnie na rynku. Z kolei dodatkowymi atutami 5,2-calowego wariantu na tle zwykłej piątki jest lepsza bateria oraz bardzo szybko działający czytnik linii papilarnych.

Najistotniejszym podsumowaniem tego tekstu niech będzie to, że redaktor nie zauważył specjalnej różnicy w wydajności, jeśli chodzi o korzystanie z najpopularniejszych aplikacji jak Gmail, Mapy Google, Facebook czy Chrome. Nowe Nexusy bez wątpienia są dużo mocniejszymi urządzeniami, ale przeciętni użytkownicy mogą nawet tego nie zauważyć w codziennej pracy. Dlatego jeśli nie jesteście maniakami bechmarków, a smartfon ma po prostu działać, Nexus 5 nadal będzie dobrym wyborem.

Źródło: liliputing.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)