Nexus 5X czy Nexus 6P - który ładniejszy? [ankieta]

Nexus 5X czy Nexus 6P - który ładniejszy? [ankieta]30.09.2015 15:08
Nexus 5X, Nexus 6P i Chromecast
Nexus 5X, Nexus 6P i Chromecast
Źródło zdjęć: © Google
Łukasz Skałba

Nowe Nexusy zostały zaprezentowane, a największe kontrowersje budzi ich wygląd. Niektórzy sądzą, że są takie jak być powinny, ale duża część osób uważa jednak, że są po prostu brzydkie.

Teoretycznie, zarówno Nexus 5X jak i 6P są telefonami z najwyższej półki. Mają flagowe podzespoły oraz raczej wysokie ceny. Czy idzie za tym także udany design? Zdania są podzielone.

Mniejsza nowość Google, a raczej LG, to propozycja bardziej klasyczna. Projekt telefonu jest bardzo zbliżony do tego znanego z Nexusa 5 z roku 2013. Mamy więc obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego i dosyć prostą, klasyczną bryłę. Nowością w nowym modelu jest tylko mocno wystający obiektyw aparatu... Ale nie narzekajmy - w końcu zmiany objęły także przód urządzenia! Ramki wokół wyświetlacza uległy zwiększeniu, a nawet pojawiły się głośniki stereo, które nie grają w stereo...

LG Nexus 5X - pierwsze wrażenia

Nexus 6P to natomiast nowa konstrukcja. Co prawda jego przód jest praktycznie identyczny do przodu 5X, ale gdy urządzenie odwrócimy, ujrzymy już coś zupełnie nowego. Obiektyw nie wystaje nawet na milimetr! Co z tego, że cała góra telefonu jest jednym wielkim zgrubieniem. Ważne, że obiektyw nie wystaje... A tak na poważnie, to mimo wielu wad konstrukcyjnych, w końcu urządzenie z serii Nexus zostało wykonane z metalu. Garb skrywający obiektyw i moduły łączności został natomiast pokryty szkłem Gorilla Glass 4. To na plus.

Warto jeszcze wspomnieć, że na obudowach obu telefonów pojawiły się także tajemnicze kółka, które służą podobno do wyjątkowo sprawnego i niezawodnego odblokowywania smartfona. Na dole, pojawiło się natomiast bardziej symetryczne złącza USB-C.

Huawei Nexus 6P - pierwsze wrażenia

Gdybym miał wybrać, któryś z tych telefonów, patrząc tylko na design... nie wybrałbym żadnego. Z jednej strony, Nexus 5X, to raczej klasyczna i sprawdzona konstrukcja, a z drugiej 6P jest dużo oryginalniejszy i swoim tyłem zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. W czasach, gdy smartfony różnią się... niczym, wybrałbym właśnie szóstkę. Ale... nie no - ten rozmiar. Note 5 o tej samej przekątnej jest dużo mniejszy. I to złe, i to niedobre.

Nexus 5X i Nexus 6P
Źródło zdjęć: © Google
Nexus 5X i Nexus 6P

A Wy, co byście wybrali, patrząc tylko na aspekty wizualne? Bardziej klasycznego, mniejszego 5X czy większego i mocno kontrowersyjnego 6P?

[polldaddy]9103350[/polldaddy]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)