Ambient Display, czyli jak Nexus 6 wykorzysta swojego AMOLED-a

Zmodyfikowane zdjęcie: Question marks
Zmodyfikowane zdjęcie: Question marks
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski

21.10.2014 11:36, aktual.: 21.10.2014 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra wiadomość dla przyszłych użytkowników Nexusa 6. Potencjał obecnego na jego pokładzie ekranu AMOLED nie zostanie zmarnowany.

AMOLED to nie tylko jakość, ale i funkcjonalność i Motorola doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Na jej smartfonach można bowiem znaleźć funkcję Moto Display, która odpowiada za wyświetlanie aktywnych powiadomień na zablokowanym ekranie. AMOLED-y, jak wiadomo, nie aktywują pikseli składających się na czerń, więc czytelne powiadomienia wyświetlane na czarnym tle przyjazne są nie tylko użytkownikowi, ale i baterii.

Tymczasem w oprogramowaniu Nexusa 6 niejaki Prashant Gahlot znalazł funkcję Ambient Display, która ma aktywować ekran po podniesieniu urządzenia lub napłynięciu jakiegoś powiadomienia.

Obraz
© Prashant Gahlot

Android Police opublikował zdjęcia Nexusa 4, na którego przeportowano oprogramowanie z Nexusa 6. Dzięki temu wiemy, że wspomniany tryb Ambient Display wygląda tak:

Ambient display na Nexusie 6
Ambient display na Nexusie 6© androidpolice.com

Będzie to zatem rozwiązanie bardzo podobne do tego, które Motorola stosuje w innych swoich smartfonach. Z technicznego punktu widzenia to drobnostka, ale w praktyce jest to funkcja niezwykle użyteczna; wystarczy rzut oka na leżący na biurku telefon, by zobaczyć czy i jakie powiadomienia na nas czekają. Tego nie zastąpi żadna dioda powiadomień.

Co więcej, skoro taka opcja znalazła się standardowo w Androidzie 5.0, to niewykluczone, że w przyszłości skorzystają z niej użytkownicy innych OLED-owych urządzeń (głównie flagowców Samsunga).

Oczywiście w jakimś stopniu na baterii to się odbije, ale z zapewnień producenta wynika, że nie ma tragedii. Opis w Google Play sugeruje, że Nexus 6 potrafi pracować w trybie czuwania przez 330 godzin lub 250 godzin z ekranem w trybie Ambient Display. To w dalszym ciągu dobry wynik.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)