Ambient Display, czyli jak Nexus 6 wykorzysta swojego AMOLED-a

Ambient Display, czyli jak Nexus 6 wykorzysta swojego AMOLED-a

Zmodyfikowane zdjęcie: Question marks
Zmodyfikowane zdjęcie: Question marks
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
21.10.2014 11:36, aktualizacja: 21.10.2014 13:36

Dobra wiadomość dla przyszłych użytkowników Nexusa 6. Potencjał obecnego na jego pokładzie ekranu AMOLED nie zostanie zmarnowany.

AMOLED to nie tylko jakość, ale i funkcjonalność i Motorola doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Na jej smartfonach można bowiem znaleźć funkcję Moto Display, która odpowiada za wyświetlanie aktywnych powiadomień na zablokowanym ekranie. AMOLED-y, jak wiadomo, nie aktywują pikseli składających się na czerń, więc czytelne powiadomienia wyświetlane na czarnym tle przyjazne są nie tylko użytkownikowi, ale i baterii.

Tymczasem w oprogramowaniu Nexusa 6 niejaki Prashant Gahlot znalazł funkcję Ambient Display, która ma aktywować ekran po podniesieniu urządzenia lub napłynięciu jakiegoś powiadomienia.

412088035212329516
© Prashant Gahlot

Android Police opublikował zdjęcia Nexusa 4, na którego przeportowano oprogramowanie z Nexusa 6. Dzięki temu wiemy, że wspomniany tryb Ambient Display wygląda tak:

Ambient display na Nexusie 6
Ambient display na Nexusie 6© androidpolice.com

Będzie to zatem rozwiązanie bardzo podobne do tego, które Motorola stosuje w innych swoich smartfonach. Z technicznego punktu widzenia to drobnostka, ale w praktyce jest to funkcja niezwykle użyteczna; wystarczy rzut oka na leżący na biurku telefon, by zobaczyć czy i jakie powiadomienia na nas czekają. Tego nie zastąpi żadna dioda powiadomień.

Co więcej, skoro taka opcja znalazła się standardowo w Androidzie 5.0, to niewykluczone, że w przyszłości skorzystają z niej użytkownicy innych OLED-owych urządzeń (głównie flagowców Samsunga).

Oczywiście w jakimś stopniu na baterii to się odbije, ale z zapewnień producenta wynika, że nie ma tragedii. Opis w Google Play sugeruje, że Nexus 6 potrafi pracować w trybie czuwania przez 330 godzin lub 250 godzin z ekranem w trybie Ambient Display. To w dalszym ciągu dobry wynik.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)