Nexus 7 najlepiej sprzedającym się tabletem z Androidem, wersja 32 GB zastąpi 16 GB

Nexus 7 32 GB | fot. theverge.com
Nexus 7 32 GB | fot. theverge.com
Michał Brzeziński

18.10.2012 06:00, aktual.: 18.10.2012 08:00

Plotki o modelu Nexus 7 ze zwiększoną pamięcią wewnętrzną pojawiają się od kilku tygodni, ale wreszcie trafił on oficjalnie do jednej z gazetek promocyjnych brytyjskiego sklepu Archos. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi on wersję z 16 GB.

Największy niezależny sprzedawca urządzeń mobilnych na terenie Europy - Carphone Warehouse - ogłosił, że Nexus 7 jest najlepiej sprzedającym się tabletem z Androidem w historii. Nie podołały mu nawet modele z serii Galaxy Tab oraz Transformer. Oczywiście Nexus ciągle pozostaje daleko w tyle za iPadem.

Pomimo dużej popularności tabletowi Google'a trochę do ideału brakuje. Najwięcej narzekań dotyczyło braku modułu 3G oraz ograniczonej pamięci wewnętrznej (maks. 16 GB). Przynajmniej drugi z tych problemów zostanie rozwiązany.

Temat Nexusa 7 z pamięcią 32 GB przewijał się wielokrotnie, ale tym razem możemy już mieć pewność. Chociaż źródłem nie jest gigant z Mountain View, tylko katalog "Christmas gift guide" ze sklepu Archos, w którym znajduje się wspomniany produkt. Jego cena to 199 funtów, czyli tyle, ile do tej pory trzeba było zapłacić za wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej.

Pokrywa się to z wcześniejszymi informacjami, według których Google nie będzie żądał więcej pieniędzy za większą pojemność. W takim razie co z wersją 16 GB? Nexus 7 8 GB prawdopodobnie ciągle będzie jedynym wyborem przy zakupie w Google Play, a wersja 16 GB albo zostanie przeceniona, albo wkrótce zniknie z rynku (z naciskiem na pierwszą możliwość).

Jednak teraz rodzi się nowy problem - zdecydowana większość konsumentów będzie wolała dopłacić 40 funtów i dostać 24 GB pamięci wewnętrznej. Aby tego uniknąć, cena Nexusa 7 8 GB powinna być obniżona. Oczywiście jak będzie faktycznie, dowiemy się dopiero za kilka tygodni.

Dostępność tabletu ciągle jest zagadką, ale musi się on pojawić na półkach sklepowych przed świętami. Prawdopodobna data premiery to połowa listopada. Ponieważ sprzedaż przeprowadzana jest przez niezależne sklepy, nowa wersja urządzenia może szybko trafić także do Polski.

Czy Nexus 7 32 GB może zamieszać na rynku? Może ci, którzy mieli kupić tablet Google'a, już to po prostu zrobili? Trzeba także pamiętać, że do gry wejdzie poważny przeciwnik - iPad Mini.

Źródło: SlashgearAndroidCentraltheVerge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)